Prezes ORL WIL do Starosty Pilskiego w sprawie wpisu dotyczącego Lekarki WIL

Uprzejmie informujemy, że Prezes ORL WIL Artur de Rosier wystosował pismo do Starosty Pilskiego w sprawie jego wpisu z dnia 31 maja 2020 roku na portalu społecznościowym na temat Lekarki WIL o następującej treści:

„Z niepokojem i oburzeniem obserwuję treść i formę, z jaką poddał Pan publicznej krytyce lekarkę z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej na profilu społecznościowym Facebook 31 maja 2020 roku. Użyte przez Pana słowa, których nie wypada tu przytoczyć, godzą w dobre imię Pani Doktor i wskazują na nieuprawnione, przedwczesne rozstrzyganie o Jej winie.

Zdaję sobie sprawę, że zawód lekarza będący zawodem zaufania publicznego wymaga szczególnej dbałości o zachowanie obowiązujących medycznych procedur. Nie ulega wątpliwości, że postępowanie lekarki należy przeanalizować pod względem formalnym, czy nie naruszyła ona obowiązujących procedur. Zapewniam, że Wielkopolska Izba Lekarska jako instytucja do tego uprawniona, bada zaistniałą sytuację. Tym niemniej nie akceptuję publicznego ferowania wyroku, jakim był Pana wpis na portalu społecznościowym. Zwracam uwagę na komentarze pod Pańskim wpisem, które mogą przyczyniać się do publicznego linczu i hejtu.

Zaznaczam, że kwestia Pańskiego wpisu została przedstawiona na posiedzeniu Okręgowej Rady Lekarskiej w dniu 6 czerwca 2020 r.

W imieniu wielkopolskiego środowiska lekarskiego wyrażam stanowczy protest wobec stanowiska Pana Starosty i oczekuję, że publicznie przeprosi Pan Panią Doktor.”

OKM WIL
Foto: Głos Wielkopolski

prezes_or_wil1_01

prezes_or_wil1_02