Prezydenci Piły czytali dzieciom w parku

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania „Cała Polska czyta dzieciom” w niedzielę, 1 czerwca, (chyba wiadomo jaka to data) w Parku Miejskim w Pile przed milusińskimi wystąpili zastępcy prezydenta Piły, Beata Dudzińska i Krzysztof Szewc.

Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_1

Prezydencki duet, choć indywidualnie, zaprezentował pociechom książkę autorstwa Józefa Wilkonia, zatytułowaną „Psie życie”.

Książeczka zilustrowana rzeźbami psów różnych ras, będąca wzruszającym monologiem kudłatego czworonoga, przypomina nam, że powinniśmy być odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy.

„Mówię co ciebie
ja pies
twój największy przyjaciel
(…)

Nie zostawiaj mnie samego na długo
Bez ciebie zdziczeję jak Dingo
(…)

Strach pomyśleć,
jakie byłoby
bez ciebie
moje psie życie”.

Trzeba przyznać, że włodarze Grodu Staszica, nie tylko poradzili sobie z interpretacją psiego wywodu, ale uczynili to w sposób na tyle przekonujący, że dzieci bardzo aktywnie zaangażowały się w ów oratorski spektakl. Dorośli również słuchali prezydenckiego czytania bez krzty znudzenia!

Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_15 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_14 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_13 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_12 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_11 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_10 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_9 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_8 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_7 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_6 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_4 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_3 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_2 Prezydenci_Pily_czytali_dzieciom_w_parku_2 (2)

Marek Mostowski