Prezydent odpowiada

glowski_net

1.    Mam sąsiadkę, która korzystała ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Pile. Czy to prawda, że ma on być zlikwidowany? Czy nie ma szansy, żeby powstrzymać ten proces?! Takich osób jak sąsiadka jest w Pile i okolicach zatrzęsienie! Bardzo proszę o zrobienie wszystkiego, aby Ośrodek pozostał w Pile!!! Pozdrawiam serdecznie Jolanta z Piły.

– Nie ma argumentów, które usprawiedliwiałyby rezygnację z lokalizacji w Pile takiego ośrodka. Władze powiatu nie tylko mają umocowanie prawne do zorganizowania takiej placówki oraz otrzymują od państwa pieniądze na ten cel, ale miały również wystarczająco dużo czasu, by znaleźć odpowiednią lokalizację. Niestety, zamiast wykazać inicjatywę w tym kierunku, podjęto bezrefleksyjną decyzję o likwidacji Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Pile. Bezrefleksyjna, bo zamiast zapewnienia ochrony i pomocy ofiarom przemocy, sprawi radość damskim bokserom, przed którymi maltretowane rodziny nie będą miały gdzie uciec i szukać pomocy. A w mieście wielkości Piły, pomoc i opiekę ofiary powinny znaleźć na miejscu, tam gdzie mogą liczyć również na wsparcie bliskich i przyjaciół. A tak skazuje się ich na konieczność wyjazdu, czyli zamiast uzyskania pomocy, ofiary są dodatkowo karane.

Gwarantuję, że gdyby Piła była „miastem na prawach powiatu” (powiat grodzki), taki ośrodek by tu funkcjonował. Nie byłoby żadnego tłumaczenia, że trudno znaleźć lokal, że nie ma takiej możliwości. Jak jest zadanie, to trzeba je wykonać. Niestety, powiatowi decydenci wykazują bardzo duże zaangażowanie w torpedowanie naszych starań o przyznanie Pile grodzkości. Szkoda, że z takim samym zapałem nie zajęli się zorganizowaniem pilskiego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy.

2.    Dowiedziałem się z Tętna Regionu, że na zakończenie wakacji w Pile ma odbyć się koncert legendarnego zespołu ALPHAVILLE! Czy to prawda i czy to będzie oryginalna formacja?! Jeżeli TAK, to prawdziwa BOMBA! Łączę wyrazy szacunku i bardzo proszę o odpowiedź.

– Zespól ALPHAVILLE obchodzi jubileusz 40-lecia i z tej okazji zorganizował trasę koncertową, na której znalazła się Piła. I tak, 26 sierpnia grupa wystąpi w naszym mieście w oryginalnym składzie. Dodam, że to nie jedyne atrakcyjne wydarzenie, jakie zaplanowaliśmy na nadchodzące lato i wakacje. Jak już informowaliśmy, nie zabraknie koncertów, spektakli teatralnych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych dla całych rodzin. Szczegóły na plakatach oraz na stronach www.pila.pl i facebookowej Miasto Piła.