Prezydent Piły dla WOŚP wypali kawę

Aleksandra i Szymon Ciszkowie, właściciele pilskiej firmy CRAFT BEANS, zwyciężyli w akcji „Zatrudnij prezydenta Piły na jeden dzień”, którą Piotr Głowski zorganizował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu na konto orkiestry trafiło wylicytowane 3 150 złotych, a P. Głowski przez jeden dzień będzie pracował przy wypalaniu i sprzedaży kawy.

Otwierając konferencję prasową Piotr Głowski, zwrócił się bezpośrednio do Aleksandry i Szymona Ciszków:

– Bardzo dziękuję, że włączyliście się państwo do tej licytacji, która jest z jednej strony zabawą, a z drugiej strony niezwykle ważnym wydarzaniem społecznym, które w całym kraju porusza serca i umysły tak wielu Polaków – powiedział prezydent Piły i dodał. – Dla mnie to będzie kolejne zadanie do wykonania, o którym wiem tyle, że dotyczy ono branży spożywczej, którą już trochę znam bo przypomnę że wykonując pierwsze zadanie nie tylko warzyłem piwo, ale je również sprzedawałem. Tak więc doświadczenie branżowe jest, a o szczegółach tegorocznego zadania opowiedzą zwycięzcy tegorocznej licytacji.

– Zapraszamy pana prezydenta na jeden dzień pracy do naszej nowo powstającej palarni kawy przy ulicy Łącznej 55. To będzie manufaktura kawowa, kawa będzie na miejscu palona, sprzedawana i serwowana. Także w ciągu tego dnia pracy, będziemy chcieli – choć wiemy, że już sporo o tym wie – wdrożyć pana prezydenta w temat kawy  – powiedział Szymon Ciszek.

– To będzie pierwszy dzień pracy, więc zacznie się od szkolenia. A po teorii przejdziemy do praktyki, postawimy prezydenta przy piecu do palenia kawy, następnie będzie kontrola jakości. Prezydent zapakuje wypaloną przez siebie kawę, dzięki czemu powstanie limitowana edycja. Poprosimy również pana prezydenta, żeby stanął za naszym kawowym barem i obsługiwał klientów – relacjonowała zadania dla P. Głowskiego Aleksandra Ciszek.

– Postaram się być dobrym baristą – zadeklarował prezydent Piotr Głowski.

Aleksandra i Szymon Ciszkowie zadeklarowali, że budowa palarni powinna skończyć się w kwietniu i po jej otwarciu zaproszą prezydenta Piły, by wykonał pracę na rzecz WOŚP.

– Już teraz zapraszamy państwa do odwiedzenia naszej palarni i zrelacjonowanie dnia pracy pana prezydenta – powiedział Sz. Ciszek.

Przypomnijmy, że dzięki wszystkim dotychczasowym aukcjom z udziałem Piotra Głowskiego na koncie WOŚP znalazło się 52 751 złotych. Dotychczas prezydent Piły sześć razy oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. W tym czasie aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Ponadto przez dwa lata prezydent wystawiał do licytacji morski rejs po Bałtyku, następnie licytowano „Gotowanie z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów”, aktywne spędzanie czasu pod hasłem „Wyprawa na Marsa i Piła z powietrza, wody i lądu” oraz żeglowanie po mazurskich jeziorach i odpoczynek w Mikołajkach.

UM Piły

prezydent_pily_dla_wosp

prezydent_pily_dla_wosp_02