Prezydent Piły dla WOŚP

Po raz kolejny Piotr Głowski, prezydent Piły angażuje się w nietuzinkowy sposób we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W poprzednich latach „sprzedawał” swój dzień pracy, gdzie był m.in. piwowarem, budowlańcem, wyklejał autobus MZK, montował siatkę na wieżowcu, był prezenterem telewizyjnym, pracował na rzecz jednego z operatorów telekomunikacyjnych, etc.. Dwukrotnie zafundował morskie atrakcje zwycięzcom licytacji, zaś w ubiegłym roku wspólne gotowanie z Głowskimi i Bosackimi w Dolinie Aniołów. Jak widać inwencji i weny twórczej nigdy nie brakowało prezydentowi Piły. Nigdy nie był epigonem, jak to zdarzyło się np. włodarzowi powiatu.

Tym razem dzień, który będzie można wylicytować, zaczynając od kwoty 500 złotych będzie stanowił nie tylko kompletne novum, ale będzie WYJĄTKOWY! Zwiedzanie kosmiczne stacji badawczej, lot szybowcem lub samolotem, nurkowanie, zwiedzanie Piły z pokładu łodzi motorowej – takie atrakcje w aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystawił prezydent Piły Piotr Głowski.

–  Styczeń, więc jak zawsze będziemy wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem ze względu na pandemię organizacja będzie wyglądała nieco inaczej, ale jak zwykle będą nam towarzyszyły te same wielkie i otwarte serca. Jak zawsze również włączam się do tej akcji, której celem w tym roku jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Włodarz Piły przypomniał również, że do tej pory jego licytacje organizowane wspólnie z darczyńcami przyniosły Orkiestrze bez mała 50 000 tysięcy złotych.

Licytacja na Allegro trwa pod tym linkiem: https://allegro.pl/oferta/10158643218

W programie licytacji „Wyprawy na Marsa i Piły z powietrza, wody i lądu od prezydenta Piotra Głowskiego” między innymi:

– Podwodne łąki i spotkanie z dinozaurami. Tę część dnia spędzimy pod opieką doświadczonych instruktorów z Bazy nurkowej Stowarzyszenia HSA Krok po Kroku. Nurkowanie poprzedzi podstawowe przeszkolenie.

– Wyprawa na Marsa w jedynej w Polsce analogowej bazie kosmicznej – Habitat Lunares. Placówka do symulacji załogowych misji na Księżyc i Marsa. Specjalizuje się w badaniach z zakresu psychologii zachowań ludzkich podczas lotów oraz testowania nowoczesnych technologii, niezbędnych po ewentualnej kolonizacji sektora kosmicznego.

– Piła widziana okiem orła czyli wizyta w Aeroklubie Ziemi Pilskiej i lot szybowcem pod opieką członków Aeroklubu .

– Spotkanie z następcami Czterech Pancernych czyli specjalne zwiedzanie Pilskiego Muzeum Wojskowego połączone z przejazdem transporterem opancerzonym.

– Wsparcie w pracy ratowników wodnych podczas rejsu po Gwdzie,  na pokładzie łodzi motorowej.

– Zakończenie realizacji przedmiotu aukcji odbędzie się na pokładzie tramwaju wodnego Gordalina. Spotkanie przy kawie z prezydentem Piotrem Głowskim będzie okazją do podsumowania dnia.

Przedmiot aukcji zostanie zrealizowany po ustaleniu terminów ze zwycięzcą licytacji, w oparciu o możliwości partnerów aukcji, którymi są: Habitat Lunares, Stowarzyszenie „Krok po Kroku” HSA, Pilskie Muzeum Wojskowe, Aeroklub Ziemi Pilskiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pile.

Przypomnijmy, że Prezydent Miasta Piły po raz 10 włącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dzięki wszystkim dotychczasowym aukcjom z udziałem Piotra Głowskiego konto WOŚP wzbogaciło się o 47 226 złotych. Dotychczas prezydent Piły sześć razy oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. W tym czasie aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Ponadto przez dwa lata prezydent wystawiał do licytacji morski rejs po Bałtyku, a w ubiegłym roku licytowano „Gotowanie z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów”.

Biuro Prezydenta & mm
Fot. Wojciech Szczerbiński

prezydent_pily_dla_wosp

prezydent_pily_dla_wosp_02 prezydent_pily_dla_wosp_03 prezydent_pily_dla_wosp_04