Prezydent Piły ponownie wystawia na licytację WOŚP niezwykłą wyprawę morską

Przygotowania do WOŚP idą pełną parą, bo do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Już 13 stycznia 2019 roku Orkiestra będzie grała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste! Gramy dla dzieci małych i bez focha! Tradycyjnie do zbiórki środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych włącza się prezydent Piły Piotr Głowski.  

W tym roku prezydent Piły chce zabrać zwycięzców licytacji – Ciebie i Twoją rodzinę, współpracowników lub znajomych (do 4 osób) na Morską Przygodę. Nie tylko zarazi Was swoją pasją do morza i żeglowania, ale z każdego (nawet „szczura  lądowego”) zrobi w weekend „wilka morskiego”!  Licytacja już się rozpoczęła i potrwa do 18 stycznia br. za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro.

– Zapraszam mieszkańców Piły i nie tylko do kolejnego projektu, który będę realizował. Jak co roku chcemy pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na szczęście w tym roku nie mamy wyborów samorządowych, w związku z tym nie ma sztabów wyborczych, które pojawiły się w ubiegłym roku. A jak było widać były krótkotrwałą efemerydą i zniknęły tak szybko jak powstały. Szkoda, że odbyło się to trochę w atmosferze skandalu, wyrzucania wolontariuszy, czy dzielenia wolontariuszy nieistniejącego już sztabu przy LO na Pola. Mnie jak Państwo pamiętają podebrano mój projekt „Zatrudnij Prezydenta”. W ramach poszukiwania działań takich, które będą atrakcyjne, padł pomysł aby zaprosić osoby do aukcji, licytacji projektu, który pokazywał moją pasję. To okazało się chyba hitem. Bo licytacja przyniosła rekordową sumę na konto WOŚP, a osoby które skorzystały z tej atrakcji były zadowolone – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. – W tym roku mamy niewielką modyfikację. Tegoroczny projekt nazywa się „Wielka morska przygoda z Prezydentem Miasta Piły” i potrwa trzy dni. Licytacja ruszyła od kwoty 500 zł.

Wyprawa rozpocznie się w piątek w Sopocie w apartamencie położonym tuż przy plaży i Grand Hotelu. Sobotni poranek z kawą w ręku na plaży – bezcenny. Następnie zostaniecie przyjęci do załogi jednego z najpiękniejszych jachtów na Bałtyku – s/y „Ladies and Gentelmen”. Zajrzymy w najciekawsze zakamarki portu gdańskiego, oddamy salut na Westerplatte i skierujemy się w stronę letniej rezydencji Prezydenta RP w Juracie, zobaczymy wraki okrętów wojennych. W trakcie rejsu poznacie tajniki żeglowania. Postawimy żagle i śpiewać będziemy szanty.

Kolejnym elementem wyprawy będzie dzień na Helu. Obiad zjemy w najlepszej na wybrzeżu tawernie rybnej, a po obiedzie odwiedzimy zaprzyjaźnione foki i udamy się na koniec/początek Polski. Niezapomnianą atrakcją będzie nocleg na jachcie w porcie na Helu.

Następnego dnia (niedziela), po śniadaniu wyruszymy w podróż powrotną, którą zakończymy w marinie przy molo w Sopocie.

Całość będziemy dokumentować w postaci zdjęć i filmu, a następnie, jeżeli będzie zgoda zwycięzcy – udostępnimy w mediach.

Doświadczenie żeglarskie NIE JEST POTRZEBNE I WYMAGANE. Maksymalna ilość osób: 4.

Termin rejsu  zostanie ustalony ze zwycięzcami licytacji, na drodze negocjacji, do końca stycznia 2019 (uwzględniając prezydencki kalendarz oraz plan rejsów na 2019 rok). Program jest programem ramowym. Może się zmienić w zależności od warunków pogodowych lub w przypadku innych uzgodnień ze zwycięzcą licytacji.

Dotychczas Prezydent Piły oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. Aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Dzięki projektom pn. „Zatrudnij Prezydenta” i „Wielka morska wyprawa z Prezydentem Miasta Piły” na konto WOŚP trafiło już 34 770 złotych.

Link do aukcji dostępny jest tutaj:

https://charytatywni.allegro.pl/wielka-morska-przygoda-z-prezydentem-miasta-pily-i8547910

Krótka relacja z ubiegłorocznej wyprawy morskiej dostępna jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BlkaMY-S1Ak&t=2s

Zapraszamy do licytacji!

Sebastian Daukszewicz

prezydent_pily_dla_wosp00

prezydent_pily_dla_wosp19 prezydent_pily_dla_wosp01 prezydent_pily_dla_wosp02 prezydent_pily_dla_wosp03 prezydent_pily_dla_wosp04 prezydent_pily_dla_wosp05 prezydent_pily_dla_wosp06 prezydent_pily_dla_wosp07 prezydent_pily_dla_wosp08 prezydent_pily_dla_wosp09 prezydent_pily_dla_wosp10 prezydent_pily_dla_wosp11 prezydent_pily_dla_wosp12 prezydent_pily_dla_wosp13 prezydent_pily_dla_wosp14 prezydent_pily_dla_wosp15 prezydent_pily_dla_wosp16 prezydent_pily_dla_wosp17 prezydent_pily_dla_wosp18