Prezydent pozdrawia Pilan

Prezydent_pozdrawia_Pilan

W poniedziałek, 27 października, w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP z Mistrzami Świata w piłkę siatkową.

Podczas uroczystości Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował odznaczeniami państwowymi „złotą drużynę”, która pod koniec września br. zdobyła tytuł Mistrza Świata w piłce siatkowej mężczyzn.

W spotkaniu z Prezydentem udział wziął również prezes Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej S.A., Radosław Ciemięga, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Po części oficjalnej miałem przyjemność zamienienia kilku zdań z Panem Prezydentem, który bardzo się ucieszył, gdy dowiedział się, że jestem z Piły. Wspomniał o związku z naszym miastem i prosił o pozdrowienie wszystkich Pilan. – powiedział prezes Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, Radosław Ciemięga.

Obok obecnych Mistrzów Świata i członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w uroczystości uczestniczyli również reprezentanci Polski, którzy zdobyli Mistrzostwo Globu w 1974 roku w Meksyku. Po dokładnie 40 latach polscy siatkarze ponownie stanęli na najwyższym miejscu na podium.

A.K.