Prezydent spotkał się z młodzieżą z Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego

4 października b.r. Prezydent Piły – Piotr Głowski spotkał się z młodzieżą z Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile.

Było to interesujące i pouczające dla obu stron spotkanie. Uczniowie przygotowali ciekawy filmik – prezentację, w której zadali Prezydentowi nurtujące ich pytania, mówili także o tym co w Pile im się podoba oraz co powinno się zmienić i dlaczego. Z kolei podczas swojego wystąpienia Piotr Głowski przedstawił wizję smart city – wyznaczającego kierunek w jakim władze miasta chcą aby Piła podążała w najbliższych latach.

Pytania młodzieży były ciekawe, czasem trudne, za każdym razem istotne dla rozwoju i przyszłości naszego miasta. Uczniowie pytali m.in. o to czy są szanse aby Piła została miastem na prawach powiatu, kiedy powstanie skateplaza w Pile, na co w głównej mierze wydawane są pieniądze unijne oraz jakie inwestycje powstaną w najbliższym czasie w Grodzie Staszica? Wielu uczniów mówiło o konieczności rozbudowy sieci dróg rowerowych w Pile, o rozbudowie Aquaparku, a nawet o potrzebie zagospodarowania pilskiego lotniska. Tematy powyższe stały się przyczynkiem do ciekawej dyskusji i wymiany poglądów.

Podczas wizyty mieliśmy także okazję być świadkami ciekawej inicjatywy salezjańskiej placówki. Jak się okazało na długiej przerwie uczniowie tańczą wspólnie na korytarzu – jest to zajęcie dobrowolne, któremu uczniowie, a także niektórzy nauczyciele chętnie się oddają, pozwalające się zrelaksować i oderwać na chwilę od nauki, jednocześnie niezwykle potrzebne i odstresowujące.

Dyrekcja szkoły wraz z proboszczem i Prezydentem ustalili aby takie spotkanie jak dzisiaj, stało się pewnego rodzaju zwyczajem i odbywało się przynajmniej raz w roku, a także za każdym razem gdy uczniowie taką potrzebę wyrażą.

Dziękujemy za ciepłą gościnę i przyjazną atmosferę której mogliśmy doświadczyć.

Jagoda Oburota
UM Piły

prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza00

prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza09 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza01 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza02 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza03 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza04 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza05 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza06 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza07 prezydent_spotkal_sie_z_mlodzieza08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *