Projekt przebudowy alei Niepodległości gotowy!

Kilka dni temu na konferencji prasowej poseł Marcin Porzucek pytał prezydenta Piły, co z dokumentacją dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,  którą miasto miało przygotować na odcinek drogi od Mostów Królewskich do alei Wyzwolenia. Dziś znamy już odpowiedź na to pytanie. Zarząd Dróg i Zieleni w Pile ukończył prace nad projektem przebudowy kolejnego odcinka alei Niepodległości w Pile.

– Trochę z przykrością słuchałem konferencji, jak jeden z naszych posłów zarzucał nam, stronie miejskiej, jakąś opieszałość przy tej inwestycji. Takie stwierdzenia są nie na miejscu oraz utrudnia nam to przyszłe kontakty. A potem każdy dziwi się, że ktoś z kimś ma kłopoty i trudno wtedy od kogoś oczekiwać dobrej woli. Przygotowaliśmy projekt po konsultacjach ze środowiskami społecznymi, które wnosiły swoje uwagi, m.in. rowerzystami oraz w grudniu z GDDKiA w Poznaniu. My pomagamy i wykazujemy dobrą inicjatywę w drogę, której właścicielem i wykonawcą jest Państwo. Stąd ta nasza dokumentacja, aby ułatwić przebieg tej inwestycji – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jak dodaje Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile, w przebudowanym projekcie odcinka od Mostów Królewskich do alei Wyzwolenia ujęto budowę ciągu komunikacyjnego pieszo-rowerowego na całej długości odcinka i częściowo odseparowanej drogi rowerowej po drugiej stronie jezdni. Projektant zakłada budowę drogi rowerowej z masy asfaltowo-bitumicznej, zatoki autobusowe oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Żytnią został doprojektowany chodnik z przejściem dla pieszych z inicjatywy mieszkańców.

Warto dodać, że to inwestor podejmuje ostateczne decyzje, co do standardu realizacji inwestycji oraz czasu rozpoczęcia i jej zakończenia.

Sebastian Daukszewicz

projekt_przebudowy1_01

projekt_przebudowy1_12 projekt_przebudowy1_02 projekt_przebudowy1_03 projekt_przebudowy1_04 projekt_przebudowy1_05 projekt_przebudowy1_06 projekt_przebudowy1_07 projekt_przebudowy1_08 projekt_przebudowy1_09 projekt_przebudowy1_10 projekt_przebudowy1_11