Przebudowa Alei Piastów w Pile

Przebudowa_Alei_Piastow

Na piątkowej (29 lipca br.) konferencji prasowej Prezydent Piły, Piotr Głowski poinformował o ogłoszonym przez GDDKiA przetargu o nazwie „Remont drogi krajowej nr 11a w m. Piła”  to jest w istocie na przebudowę Alei  Piastów.

Przetarg został ogłoszony 27 lipca, a składanie ofert potrwa do 18 sierpnia.  W ogłoszeniu czytamy,  iż planowany termin zakończenia tychże prac to 30 października 2016. Jest to bardzo dobra informacja dla mieszkańców Piły. Władze Piły od wielu lat zabiegały u GDDKiA o remont tej ulicy, jako że jest ona umiejscowiona w ścisłym centrum Piły, i niewątpliwie wymaga remontu. Remont obejmie obydwa pasy ruchu od wysokości wiaduktu kolejowego do ronda przy Hotelu Gromada.

Podczas konferencji prezydent odniósł się także do uchwały  (Uchwała Nr XXIII.178.2016 Rady Powiatu w Pile z dnia 21 lipca 2016 r. w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa w uchwale Rady Powiatu z dnia 19 maja 2016 r. w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej na terenie powiatu pilskiego odcinka drogi powiatowej), która zapadła na ostatniej sesji Rady Powiatu przedstawiając stanowisko w tej sprawie.

Ponieważ Rada Powiatu nie uwzględniła wezwania Prezydenta do usunięcia naruszenia prawa, Prezydent zapowiedział skierowanie sprawy do wojewódzkiego sądu administracyjnego w celu zbadania przez sąd słuszności podjętej  przez Radę Powiatu w Pile uchwały o pozbawieniu ulicy Powstańców Wielkopolskich kategorii drogi powiatowej.

mapka
mapka 2

J. Oburota
UM w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *