Przed nami pierwszy tegoroczny „Czwartek Lekkoatletyczny” w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Przed nami pierwszy tegoroczny „Czwartek Lekkoatletyczny” w Pile

  przed_nami_pierwszy_czwartek

  Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zgłosiło swój akces udziału w Europejskim Tygodniu Sportu i już po raz trzeci uczestniczy w ETS „#BeActive” z meetingami lekkoatletycznymi dla dzieci w ramach Projektu Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne. Meeting lekkoatletyczny odbędzie się 27 września na stadionie w Pile przy ul. Żeromskiego 90. Serdecznie zapraszamy.

  Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą prowadzoną przez Komisję Europejską. ETS ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

  Czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu rozpoczęła się 23 września i potrwa do 30 września 2018 r. W tym czasie w całym kraju zorganizowanych zostanie ponad 900 wydarzeń sportowych, do których już zgłoszono ponad 200000 uczestników. Więcej na www.etspolska.pl i stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  St. Zielińska
  Pilskie TKKF