Przedszkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Przedszkolne_obchody

1 kwietnia 2016 roku w Publicznym Przedszkolu Nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile odbędą się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Specjaliści i nauczyciele prowadzący w naszym przedszkolu terapię dzieci z autyzmem – pragną w ten sposób okazać solidarność i wsparcie swoim podopiecznym.

Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele placówek działających na rzecz dzieci z autyzmem; Szkoła Podstawowa nr 12 z oddziałami integracyjnymi i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej oraz nasi absolwenci i ich rodzice. Wychowankowie przedszkola wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadzą się o godz. 9.30 w ogrodzie  przed budynkiem przedszkola, gdzie zostaną przywitani przez gospodarza wydarzenia, panią dyrektor Bożenę Robak.

Następnie wszyscy udadzą się na wspólny przemarsz ulicami miasta, rozdając niebieskie baloniki oraz ulotki informujące o akcji. Wszyscy uczestnicy przemarszu będą ubrani na niebiesko – kolor przewodni tego dnia. Przedszkolaki odwiedzą także Urząd Miasta oraz Delegaturę Kuratorium Oświaty w Pile. Finał przemarszu odbędzie się na małym deptaku przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i 14 Lutego, gdzie nastąpi symboliczne przekazanie iskierki w ramach solidarności z osobami z autyzmem.

Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu, wsparcie osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz ich bliskich, a także integracja placówek i środowisk działających na rzecz osób z autyzmem.

B.R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *