Przedszkolny konkurs kulinarny

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Niezapominajki w Pile po dłuższej nieobecności, wróciły do przedszkola pełne siły do zabawy i pracy.

W nowym roku szkolnym zaproponowałyśmy naszym wychowankom i ich rodzicom realizację zadań w opracowanej przez nas innowacji pedagogicznej „Jemy smacznie, zdrowo, regionalnie i kolorowo”.  Pragniemy rozbudzić zainteresowanie dzieci dziedziną kulinarną, wdrożyć nawyk zdrowego odżywiania się, a także zapoznać dzieci i rodziców z potrawami charakterystycznymi dla różnych regionów Polski.

Postanowiłyśmy włączyć rodziców do naszych działań kulinarnych poprzez ogłoszenie rodzinnego konkursu fotograficznego pt. „Najsmaczniejsze zdjęcie kulinarne”. Rodzice i dzieci w swoich domach wymyślali pyszne dania, desery, ciasta, fotografowali je i przesyłali do nas drogą elektroniczną. Zdjęcia i przepisy zostały zebrane i umieszczone w prezentacji multimedialnej dostępnej dla naszych wychowanków.

Wszystkie dzieci, które brały udział w przedszkolnym konkursie otrzymały dyplomy i upominki, a do rodziców skierowałyśmy podziękowania za współpracę.

Dziękujemy jeszcze raz i mamy nadzieję, że taka forma poznawania tajników kulinarnych jeszcze nie jeden raz zagości w domach naszych wychowanków i na wspólnych zajęciach w przedszkolu.

A J-G

przedszkolny_konkurs1_01

przedszkolny_konkurs1_08 przedszkolny_konkurs1_02 przedszkolny_konkurs1_03 przedszkolny_konkurs1_04 przedszkolny_konkurs1_05 przedszkolny_konkurs1_06 przedszkolny_konkurs1_07