Przegląd tańców ludowych w pilskim przedszkolu nr 19

„Piękna nasza Polska cała”, pod takim tytułem odbył się w minionym tygodniu w Przedszkolu nr 19 w Pile przegląd tańców ludowych. Mali artyści zaprezentowali tańce z różnych regionów kraju, ukazując różnorodność i piękno naszego folkloru.

Przegląd tańców był kulminacją obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w pilskiej „dziewiętnastce”, był też podsumowaniem realizacji w przedszkolu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.

W ramach projektu przedszkolaki uczestniczyły w wielu wydarzeniach, m.in. w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, w pokazie mody patriotycznej, wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja mała ojczyzna”, zasadziły „Drzewa pamięci” w ogrodzie przedszkolnym, miały okazje poznać zabawy ludowe swoich dziadków, posmakować potraw z przepisów babci i dziadka podczas tygodnia Kuchni Polskiej w przedszkolu.

Wszystkie te działania honorowym patronatem objął Pan Prezydent Piotr Głowski.

Dorota Ewald
nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 19 im. Misia Uszatka w Pile
koordynator projektu

przeglad_tancow_ludowych00

przeglad_tancow_ludowych19 przeglad_tancow_ludowych01 przeglad_tancow_ludowych02 przeglad_tancow_ludowych03 przeglad_tancow_ludowych04 przeglad_tancow_ludowych05 przeglad_tancow_ludowych06 przeglad_tancow_ludowych07 przeglad_tancow_ludowych08 przeglad_tancow_ludowych09 przeglad_tancow_ludowych10 przeglad_tancow_ludowych11 przeglad_tancow_ludowych12 przeglad_tancow_ludowych13 przeglad_tancow_ludowych14 przeglad_tancow_ludowych15 przeglad_tancow_ludowych16 przeglad_tancow_ludowych17 przeglad_tancow_ludowych18