Przejazd bez zezwoleń

Nieprawidłowo wypełnione zezwolenie na przejazd przez Polskę to wciąż jedna z głównych bolączek przewoźników zza wschodniej granicy.

Pilscy inspektorzy wykonywali swoje obowiązki na autostradzie A2 w okolicach punktu poboru opłat w Gołuskach. Skupili się na kontroli zezwoleń wymaganych od przewoźników zagranicznych jeżdżących po polskich drogach. Zatrzymany kierowca firmy ukraińskiej okazał nieprawidłowo wypełnione zezwolenie, bowiem nie uzupełnił go w wymagany sposób przy wjeździe do Polski. Zgodnie z polskimi przepisami przejazd uznany został jak bez zezwolenia.

Zatrzymano także kierowcę z Białorusi, który przewoził ładunek z Niemiec do Rosji. Szofer okazał zezwolenie EKMT, które nie umożliwiało przewozu do Rosji. Kierujący powinien okazać prawidłowo wypisane zezwolenie polskie, pozwalające na tranzyt przez teren naszego kraju. W związku z przewozem wykonywanym niezgodnie z umowami międzynarodowymi, jego również poddano sankcjom.

Obydwa zestawy pojazdów wielkopolscy inspektorzy odesłali na parking wskazany przez starostę poznańskiego. Aby kontynuować przewóz kierowcy muszą zapłacić kaucję na poczet kary administracyjnej oraz okazać prawidłowo wypełnione nowe zezwolenia.

WITD w Poznaniu

przejazd_bez_zezwolen1_01

przejazd_bez_zezwolen1_02