Przejedź się ciuchcią za zupełną darmochę. Już w niedzielę!

Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa, Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu oraz przedsiębiorcy z powiatu pilskiego skupieni wokół Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe zapraszają na darmowy przejazd kolejką wąskotorową z Białośliwia do Wysokiej. Już w najbliższą niedzielę, 12 października.

Przejazd pod hasłem „Zakończenie sezonu pod parą” zwieńczy cykl tegorocznych kursów białośliwskiej wąskotorówki. W najbliższą niedzielę (12 października) o godzinie 10.00 skład kolejki wyruszy ze stacji w Białośliwiu i podąży trasą przez Pobórkę Wielką, Nieżychowo, Zakłady Przemysłowe, Jeziorki Kosztowskie, Czajcze do Wysokiej – i z powrotem. Ciuchcia zatrzyma się na każdym z wymienionych przystanków, dając podróżnym możliwość upamiętnienia przejazdu także zdjęciami z miejsc postoju.

Skład pociągu poprowadzi parowóz „Las” z kolekcji partnera powiatu pilskiego, Petera Erka z niemieckiego Ilmenau. W zestawie wagoników znajdzie się m.in. wagon muzyczny z kapelą „No To Cyk” oraz wagon barowy z poczęstunkiem przygotowanym przez Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy w Śmiłowie.

red

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC