Przełaje młodzików w Gryfinie i pierwsze punkty Gwardii Piła

W sobotę, 12 marca 2016 roku, lekkoatleci pilskiej Gwardii startowali w Gryfinie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, które były pierwszą tegoroczną imprezą zaliczaną do punktacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Gwardziści zdobyli 3 pkt. Za tydzień w Żaganiu juniorzy Gwardii podczas Mistrzostw Polski Juniorów będą się starali powiększyć ten dorobek.  W Gryfinie najlepiej zaprezentowała się Martyna Jankowska uczennica Gimnazjum w Wyrzysku,  która w biegu dziewcząt  na 1500 m wywalczyła brązowy medal. W tym samym biegu Aleksandra Trzciołek była czternasta. W biegu dziewcząt na dystansie 2500 m Aleksandra Gryka była dziewiętnasta. W biegu na 2000 m młodzików Jakub Domaradzki zajął osiemnaste miejsce, a Artur Cichorek był dziewiętnasty.