Przemierza polskie wybrzeże w koszulce i z flagą Powiatu Pilskiego

Maciej Zdunek, to młody pilanin, który rowerem przemierza polskie wybrzeże. W ten sposób realizuje swoje marzenie, którym jest objechanie wzdłuż granic, całej Polski. Pierwszym etapem jest granica morska. Maciej podróżuje w koszulce i z flagą Powiatu Pilskiego, który wspiera to wydarzenie.

Maciej rozpoczął swoją wyprawę 9 lipca od przejścia granicznego z Niemcami w Świnoujściu. Dziennie pokonuje ok. 100 kilometrów.

– Przejechałem już 405 kilometrów i zaraz ruszam dalej, bo dziś przede mną najdłuższy, ok. 130-kilometrowy odcinek trasy, na Hel i nawrócenie w okolice Pucka – powiedział nam w środę rano Maciej. – Jest to dla mnie wspaniała przygoda ale i duże wyzwanie. Szczególnie – zarówno mnie i rowerowi – dał się we znaki wczorajszy odcinek z Ustki do latarni Stilo w Osetniku, który prowadził niemal cały czas przez piachy i bagna. Jednak to tylko motywuje mnie do dalszej jazdy, a piękne widoki rekompensują wszelkie trudy podróży.

Cała trasa wzdłuż polskiego wybrzeża, którą zamierza pokonać Maciej, prywatnie ceniony fizjoterapeuta, ma około 700 kilometrów. Podróż zakończy się w weekend, na granicy Polski z Rosją. Jesienią Maciej zamierza pokonać granicę wschodnią.

Życzymy powodzenia!

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

przemierza_polskie00

przemierza_polskie08 przemierza_polskie01 przemierza_polskie02 przemierza_polskie03 przemierza_polskie04 przemierza_polskie05 przemierza_polskie06 przemierza_polskie07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *