Przestępcza para dokonała kradzieży na ponad 14 tys. złotych

Przez niespełna miesiąc 27-letnia kobieta oraz jej 29-letni partner dokonywali kradzieży na terenie jednej z firm zlokalizowanych w Pile. Łupem padały gotowe do wysyłki materiały reklamowe oraz poligraficzne, które właściciel ostatecznie wycenił na ponad 14 tysięcy złotych.

12 maja br., kilka minut po północy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela firmy o załączeniu się alarmu na terenie jego zakładu. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze pilskiej jednostki oraz pracownicy ochrony. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili pojazd, który jako jedyny był zaparkowany nieopodal miejsca, w którym doszło do kradzieży. W jego wnętrzu znajdowały się materiały poligraficzne oraz zawinięte paczki. Jak się okazało, był to samochód, którym przyjechali sprawcy, a znajdujące się tam przedmioty pochodziły z kradzieży. Pracownicy firmy ochroniarskiej podczas sprawdzania obiektu ujawnili w kontenerze na śmieci ukrywające się dwie osoby. Byli to sprawcy kradzieży – 27-letnia kobieta oraz jej 29-letni partner. Wstępna wartość skradzionych przedmiotów tej nocy wyniosła 2500 złotych.

Prowadzone przez funkcjonariuszy postępowanie wykazało, że to nie jedyna kradzież, którą ma na swoim koncie para. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, że 27-letnia kobieta oraz jej 29-letni partner pojawiali się na terenie tej firmy już kilka razy wcześniej, gdzie regularnie zabierali przedmioty pozostawione na zewnątrz budynku. Oprócz materiałów reklamowych, poligraficznych oraz gotowych dla klienta zamówień sprawcy zabrali także specjalistyczny wózek i przedłużacz bębnowy. Właściciel firmy wycenił straty na łączną kwotę ponad 14 tysięcy złotych.

Pilanie usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

przestepcza_para1_01

przestepcza_para1_04 przestepcza_para1_02 przestepcza_para1_03