Przestrzegamy przed oszustami! Apelujemy o ostrożność!

Pieniˆdze-detal

Do nietypowego zdarzenia doszło w dniu 2 grudnia 2015 r. po godz. 9 rano w Pile w okolicy ulicy Al. Piastów. Dwóch mężczyzn wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego dokonuje kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 zł. Kolejny raz przestrzegamy Państwa przed nietypowymi sytuacjami i kontaktami z osobami nieznajomymi.

Zdarzenie miało miejsce 2 grudnia 2015 r. w Pile. Idący Al. Piastów w kierunku PKP, mężczyzna zauważył jak inny mężczyzna schyla się po plik pieniędzy, leżący przy kołach samochodu stojącego na parkingu wzdłuż ulicy. Podchodzi on do niego i pokazuje, że znalazł właśnie zawinięte w worek foliowy banknoty. Prosi mężczyznę, aby poszedł z nim do pobliskiego parku, by wspólnie przeliczyć pieniądze. Kiedy stali już w parku, podbiegł do nich drugi mężczyzna, który zaczął krzyczeć, że przed chwilą zgubił pieniądze i widział jak ten je podnosił. Określił jak te pieniądze były zapakowane. Zażądał oddania zgubionej kwoty. Jednak mężczyzna, który wcześniej znalazł plik i schował go, powiedział, że nic nie znalazł, do tego wyciągnął z portfela swoje pieniądze i pokazywał je temu drugiemu. Natomiast zdezorientowany świadek całego zajścia, chcąc uniknąć podejrzeń wobec swojej osoby, również wyciągnął z kieszeni spodni pieniądze, tłumacząc, że ma swoje pieniądze, bo wziął dzisiaj pożyczkę na co ma dokumenty potwierdzające. Mężczyzna stwierdził, że to faktycznie nie jego zguba. Chcąc schować dokumenty pożyczkowe, poprosił tego pierwszego mężczyznę o przytrzymanie wyciągniętych pieniędzy. Kiedy układał dokumenty, dwóch mężczyzn zaczęło się szarpać, ten drugi ujawnił plik banknotów w woreczku, takim jak opisywał. Zaczął na niego krzyczeć, zrobiło się zamieszanie. Świadek chciał o wszystkim poinformować Policję. Jeden z nich też powiedział, że właśnie dzwoni na Policję. Ten pierwszy z mężczyzn zaczął uciekać, a ten drugi zaczął go gonić. Po chwili obaj zniknęli. Świadek nietypowego zdarzenia chwilę po tym zorientował się, że zostały skradzione mu pieniądze w kwocie 3000 zł, które dał do przytrzymania mężczyźnie. Dynamiczna sytuacja, nietypowe zdarzenie okazało się wielką farsą i oszustwem.

Uwaga! Rysopisy mężczyzn:

1. Pierwszy, który rzekomo znalazł pieniądze: wiek ok. 30 – 35 lat, krępej budowy ciała, wzrost 160 – 170 cm, ubrany był w kurtę koloru żółtego, spodnie dżinsy koloru siwego, czapka typu kaszkiet koloru siwego.

2. Drugi szukający pieniędzy: wiek ok. 30 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost 175 – 180 cm, ubrany w kurtkę sportową koloru czarnego oraz spodnie koloru granatowego, czapka, przez ramię przewieszona torebka typu aktówka koloru czarnego.

Osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat zaistniałego zdarzenia prosimy o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 997.

mł. asp. Anna Starzyńska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *