Przewozy Regionalne w nowym rozkładzie jazdy 2014/2015

przewozy_regionalne
Od 14 grudnia 2014 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2014/2015. Znajdzie się w nim około 40 znanych i chętnie wybieranych przez podróżnych pociągów interREGIO. Bilety na wybrane połączenia będą dostępne już od złotówki! Pasażerów Przewozów Regionalnych z pewnością ucieszy także fakt, że na mapie połączeń interREGIObus pojawi się „Sprinter” łączący Rzeszów ze stolicą Małopolski oraz większa liczba połączeń do i z Zakopanego.

Zmiany w ofercie interREGIO

Pociągi interREGIO (IR) łączą ze sobą zarówno największe aglomeracje, jak i mniejsze miejscowości. Docierają do wielu miejsc letniego i zimowego wypoczynku. Przewozy Regionalne, uwzględniając zmieniający się w ostatnich latach styl i rytm życia wielu ludzi, starają się tworzyć rozkład jazdy IR w taki sposób, aby był on atrakcyjny dla jak największej grupy podróżnych. W obowiązującym od 14 grudnia nowym rozkładzie jazdy znajdzie się osiem połączeń całorocznych, trzy pociągi weekendowe i trzy połączenia sezonowe. Aby mogło korzystać z nich jeszcze więcej pasażerów, wszystkie pociągi będą miały dodatkowe postoje na większej niż dotychczas liczbie stacji. Będą zatrzymywały się m.in. na nowo budowanym przystanku Opoczno Południowe.

Pociągi całoroczne kursujące codziennie (trasy „tam i z powrotem”):
– „Bolko”: Wrocław – Katowice – Kielce – Radom – Lublin,
– „Drwęca”: Poznań – Toruń – Olsztyn,
– „Mamry”: Olsztyn – Toruń – Poznań – Wrocław – Jelenia Góra,
– „Mewa”: Szczecin – Poznań – Warszawa,
– „Portowiec”: Szczecin – Poznań – Warszawa,
– „Warta”: Poznań – Konin – Warszawa,
– „Piast”: Warszawa – Katowice – Wrocław,
– „Spodek”: Katowice – Opole – Wrocław.

Pociągi całoroczne kursujące w weekendy (trasa „tam i z powrotem”):
– „Lednica”: Poznań – Inowrocław – Bydgoszcz,
– „Szyndzielnia”: Bielsko-Biała – Rybnik – Opole – Wrocław,
– „Białowieża”: Hajnówka – Warszawa – Czeremcha.

Pociągi sezonowe (trasa „tam i z powrotem”):
– „Bosman”: Warszawa – Poznań – Szczecin – Świnoujście,
– „Lazur”: Łódź – Toruń – Bydgoszcz – Gdynia,
– „Giewont”: Częstochowa – Sosnowiec – Katowice – Żywiec – Zakopane.

Dodatkowo, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu nam przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w rozkładzie znajdzie się również sześć pociągów z Łodzi do Warszawy oraz sześć kursów powrotnych. Samorząd województwa łódzkiego rokrocznie finansuje kursowanie pociągów interREGIO na trasie Łódź – Warszawa.

Super podróż w super cenie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych podróżnych przygotowaliśmy wiele możliwości obniżania kosztów podróży. Jedną z nich jest Super Bilet – promocja działająca na zasadzie dynamicznego systemu sprzedaży, który doskonale znany jest pasażerom tanich linii lotniczych i autobusowych. Zaczynające się od 1 zł ceny Super Biletów uzależnione są m.in. od daty podróży, relacji pociągu i terminu zakupu biletu. Bilety w ramach nowej promocji dostępne są wyłącznie przez internet, dzięki czemu ich zakup trwa zaledwie kilka minut. Dla stałych klientów stworzyliśmy program lojalnościowy, którego głównym elementem jest REGIOkarta pozwalająca bez ograniczeń kupować tańsze bilety okresowe i jednorazowe. Nie zapominamy również o podróżnikach – oferujemy kilka rodzajów karnetów umożliwiających odbywanie nieograniczonej liczby podróży w wybranych przez klienta dniach tygodnia, m.in. REGIOkarnet i Bilet turystyczny.

W ramach oferty „Połączenie w dobrej cenie” zwiększy się liczba relacji umożliwiających tańsze podróżowanie. Razem jest już ich ponad 200 w całym kraju. Z nowych przystępnych cen biletów skorzystać będą mogli między innymi pasażerowie podróżujący na reaktywowanej linii do Głuchołaz Miasto. Cena biletu normalnego z Opola będzie wynosiła 14 zł, a z Nysy tylko 5 zł. Obniżki cen dotyczyć będą także innych relacji, na trasie Koluszki – Łódź pojedziemy za 6, 50 zł., z Krakowa Głównego do Wadowic za 5 zł, a do Andrychowa tylko za 6 zł.

Na pograniczu Śląska i Małopolski na tańsze bilety mogą także liczyć pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Bielsko-Biała – Wadowice – Kraków. Wraz z przejęciem od Kolei Śląskich obsługi tej trasy od połowy grudnia br. do sprzedaży trafi „Tani bilet”, którego ceny zaczynają się już od 2 zł. W atrakcyjnych cenach proponujemy także bilety okresowe.

REGIO podróż

Zdecydowaną większość uruchamianych przez Przewozy Regionalne połączeń stanowią pociągi REGIO. Są to połączenia o charakterze służby publicznej organizowane i finansowane przez samorządy wojewódzkie, kursujące w granicach poszczególnych województw i łączące sąsiadujące ze sobą regiony. Jest to doskonała propozycja dla dojeżdżających każdego dnia do pracy, szkoły i na uczelnie oraz alternatywa dla turystów odwiedzających miejsca letniego i zimowego wypoczynku. W nowym rozkładzie jazdy będzie ich ponad 1800.

Na północy

Podróżujących z Żuław Wiślanych nad morze z pewnością ucieszą dodatkowe kursy z Elbląga do Gdyni.  Już w lutym przyszłego roku liczba bezpośrednich pociągów łączących oba miasta zwiększy się z 6 do 10 kursów w każdą stronę.  Dzięki zmodernizowanym składom kursującym z Olsztyna do Gdyni oraz z Gdyni do Bydgoszczy poprawi się komfort podróżowania na tych trasach.

Na południu

Dzięki zakończeniu modernizacji linii kolejowej łączącej Rzeszów z Jasłem czas przejazdu pociągiem między miastami skróci się o około 30 minut i w nowym rozkładzie jazdy będzie wynosił tylko 80 minut. Podróżujący na tej trasie będą mogli skorzystać także z dodatkowej pary pociągów. Dodatkowo już w połowie grudnia pojawią się cztery nowe, a w styczniu dodatkowe piąte, bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Lublina. Na wielu trasach Podkarpacia i ziemi świętokrzyskiej kursować będą nowoczesne, klimatyzowane pojazdy dostarczone przez Południową Grupę Zakupową. Z nowych połączeń skorzystają także mieszkańcy Opolszczyzny. Dodatkowe pociągi pojadą z Opola do Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla czy Brzegu. Nowością w przyszłorocznym rozkładzie jazdy będą weekendowe kursy z Nysy do Głuchołaz Miasta – propozycja dla osób lubiących aktywnie wypoczywać w Górach Opawskich oraz studentów. Poprawi się także dostępność południowych obszarów województwa, dzięki wydłużeniu kursu przedpołudniowego z Brzegu do Gliwic (obecnie tylko do Kędzierzyna-Koźla) oraz wprowadzeniu od stycznia nowego połączenia z Nysy do Wrocławia. Zmodernizowany tabor a wraz z nim nowe połączenia, pojawią się na styku Wielkopolski i Dolnego Śląska. Nowoczesne klimatyzowane pociągi kursować będą na trasach z Poznania do Wrocławia, Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry. Część zmian ucieszy także mieszkańców Małopolski. Powrócą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego oraz z Wadowic do Bielska– Białej. Już 9 stycznia ruszy pilotażowe, weekendowe połączenie z Suchej Beskidzkiej do Żywca z możliwością dogodnej przesiadki do Krakowa wraz z nową atrakcyjną ofertą cenową. Dzięki otrzymaniu zamówienia na przewozy pasażerskie na linii Tarnowskie Góry – Herby Nowe przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia z Kępna i Wielunia do Tarnowskich Gór bez konieczności przesiadania się i zmiany przewoźnika.

Na zachodzie

Chcąc w jak największym stopniu odpowiedzieć na potrzeby uczniów, studentów i osób pracujących poza swoimi rodzinnymi miejscowościami, Przewozy Regionalne w rozkładzie jazdy 2014/2015 również zaoferują sporo pociągów łączących ze sobą sąsiadujące regiony. Dodatkowe połączenia REGIO kursować będą z Zielonej Góry do Poznania i Nowej Soli (zwiększenie liczby do 4 par na dobę), z Kostrzyna nad Odrą do Poznania przez Gorzów Wielkopolski oraz z Poznania do Łodzi. Dzięki zakończeniu modernizacji wielu tras zachodniej Polski poprawi się dostępność komunikacyjna miast ze stolicą Wielkopolski. A pociągi łączące Wielkopolskę z Ziemią Lubuską, Pomorzem Zachodnim i Dolnym Śląskiem obsługiwane będą nowymi komfortowymi składami. Większość pociągów kursujących dotychczas z Poznania do Szczecina pojedzie w nowym rozkładzie jazdy aż do Świnoujścia.

Na wschodzie

Pozytywne zmiany z pewnością ucieszą mieszkańców wschodniej Polski.  Dodatkowe pociągi pojawią się na Lubelszczyźnie i połączą stolicę regionu z Zamościem, Rzeszowem i Parczewem.  Nowością w rozkładzie jazdy będzie także dodatkowa para pociągów kursujących codziennie z Białegostoku do Czeremchy.

I przez granicę…

Podobnie jak w latach poprzednich pociągi Przewozów Regionalnych połączą Polskę
z sąsiadującymi  krajami. Na Białoruś, z Terespola do Brześcia pojadą, podobnie jak obecnie, trzy pociągi w każdą stronę. Przewozy Regionalne uruchomią także połączenia interREGIO z Małkini/ Ełku do Grodna.  Będą  to dwie pary pociągów, w których dostępna będzie atrakcyjna oferta cenowa REGIO+ umożliwiająca podróżowanie szybkim pociągiem interREGIO w obniżonej taryfie REGIO. Pasażerowie podróżujący do Czech, w dalszym ciągu będą mogli  skorzystać z pociągów Przewozów Regionalnych jeżdżących z Wrocławia do Pardubic i Usti nad Orlici oraz ze Szklarskiej Poręby do Harrachova w bardzo dobrej cenie. Koszt biletu pozwalającego na przekroczenie granicy polsko-czeskiej spadnie z 8 zł do 6 zł, co z pewnością zauważą podróżujący nie tylko w ruchu przygranicznym (na krótkich odcinkach), ale również ci jeżdżący na dłuższych trasach. Dzięki rozszerzeniu oferty „Czechy +” dojazd z Wrocławia do Pragi będzie naprawdę tani i konkurencyjny w stosunku do innych środków transportu. Cena biletu normalnego w jedną stronę wyniesie 72, 60 zł, zaś w obie strony, w tym samym dniu będzie to tylko 96,20 zł (oferta bilet REGIO do Międzylesia i dalej bilet „Czechy +”).

Niezmiennie podróżujący do Niemiec będą mogli korzystać z połączeń Przewozów Regionalnych na trasach z Kostrzyna nad Odrą do Berlina, z Żagania do Forst, z Zielonej Góry do Frankfurtu nad Odrą, ze Szczecina do Angermünde/Berlina i Lubeki oraz z Wrocławia do Drezna. Bardziej elastyczna będzie oferta promocyjna Wrocław Drezno Regio Specjal. Umożliwi teraz skorzystanie z promocyjnych cen nie tylko podróżującym między Wrocławiem a Berlinem, ale także ze stacji pośrednich, np. z Legnicy, Bolesławca, czy Zgorzelca do m.in. Bautzen, Bischofswerdy i Drezna. Dodatkowo rozszerzyliśmy obszar obowiązywania oferty taryfowej Związku Komunikacyjnego Berlin – Brandenburgia. Dzięki temu bilety przewoźnika Vogtlandbahn będą obwiązywać dodatkowo w relacjach do Zielonej Góry, Rzepina, Słubic, Kunowic i Kostrzyna.

Marta Milewska
rzecznik prasowy
Przewozy Regionalne sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *