Przygotowania do sezonu na stadionie żużlowym idą pełną parą

Jeśli pogoda będzie sprzyjająca to w najbliższy piątek pilski tor żużlowy będzie mógł gościć zawodników, którzy przygotowywać się będą do ligowego sezonu. Dzięki łaskawej pogodzie na nawierzchni toru i wokół niej trwają ostatnie prace przygotowawcze do przyjęcia żużlowców, w tym zawodników miejscowej Polonii. 9 marca Piotr Głowski, prezydent Piły i Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiRu w towarzystwie Tomasza Żentkowskiego, wiceprezesa Victorii Piła zwiedzili pilski obiekt, aby zobaczyć jak wygląda postęp prac oraz co już udało się zrobić. Jak można zauważyć przygotowania do sezonu na stadionie żużlowym idą pełną parą.

O tym, co zmieniło się w ostatnich tygodniach, opowiada Dariusz Kubicki, dyrektor MOSIR Piła.

– Na stadionie, na drugim łuku widać już zamontowaną nową pneumatyczną bandę, czyli udało nam się zrealizować jeden z postulatów, o którym była mowa z władzami klubu. Koszt 45 modułów nowej bandy to kwota 95 tys. zł. Udało się też wyremontować bandę drewnianą, teraz jest ona malowana, ale też zmieniamy oświetlenie w parkingu maszyn pod transmisje telewizje. Dzięki inwestycjom klub będzie mógł przejść pozytywnie weryfikacje toru przed startem nowego sezonu. Udało się zrobić przegląd nagłośnienia i zakupić dwa nowe wzmacniacze. Przed nami budowa stanowisk pod kamery telewizyjne i być może, jak rozmawiałem z prezesami pilskiego klubu, TVP zawita ze swoimi kamerami na pierwszy mecz ligowy na nasz stadion – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSIR Piła. – Do końca marca chcemy też ogłosić przetarg na zakup i montaż ok. 2 tys. siedzisk (kolejne krzesełka plastikowe) w ramach budżetu obywatelskiego. Jest to kwota 300 tys. zł.

– Chciałbym w imieniu naszego klubu podziękować panu prezydentowi, panu dyrektorowi MOSiR-u w Pile, za to że udaje się te inwestycje, prace zgodnie z ustalonym planem realizować. Myślę, że wspólnymi siłami uda nam się to wszystko doprowadzić do takiego stanu, jaki jest zapisany w regulaminie. 18 marca przez pana Bryłę odbędzie się weryfikacja toru i chcemy z naszymi pracami wyrobić się do tego czasu – dodaje Tomasz Żentkowski, wiceprezes klubu.

Jeśli pogoda dopisze pierwszy trening zaplanowany jest na godzinę 15:00 w piątek, 11 marca. Na niedzielę zaplanowano trening punkowy Polonii Piła z Stalą Gorzów. Pierwszy mecz w Nice Polskiej Lidze Żużlowej odbędzie się 28 marca. W Wielkanocny Poniedziałek zawita na pilski tor Eko-Dir Włókniarz Częstochowa.

Sebastian Daukszewicz

przygotowania_do_sezonu00

przygotowania_do_sezonu37 przygotowania_do_sezonu01 przygotowania_do_sezonu02 przygotowania_do_sezonu03 przygotowania_do_sezonu04 przygotowania_do_sezonu05 przygotowania_do_sezonu06 przygotowania_do_sezonu07 przygotowania_do_sezonu08 przygotowania_do_sezonu09 przygotowania_do_sezonu10 przygotowania_do_sezonu11 przygotowania_do_sezonu12 przygotowania_do_sezonu13 przygotowania_do_sezonu14 przygotowania_do_sezonu15 przygotowania_do_sezonu16 przygotowania_do_sezonu17 przygotowania_do_sezonu18 przygotowania_do_sezonu19 przygotowania_do_sezonu20 przygotowania_do_sezonu21 przygotowania_do_sezonu22 przygotowania_do_sezonu23 przygotowania_do_sezonu24 przygotowania_do_sezonu25 przygotowania_do_sezonu26 przygotowania_do_sezonu27 przygotowania_do_sezonu28 przygotowania_do_sezonu29 przygotowania_do_sezonu30 przygotowania_do_sezonu31 przygotowania_do_sezonu32 przygotowania_do_sezonu33 przygotowania_do_sezonu34 przygotowania_do_sezonu35 przygotowania_do_sezonu36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *