Przyjemski, Trześniewski i Bańbor w składzie Polski na Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile

Rafał Dobrucki odsłonił karty. W zaplanowanej na 22 czerwca rywalizacji w Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile, Polskę reprezentować będą Wiktor Przyjemski (Orlen Oil Motor Lublin), Paweł Trześniewski (Innpro ROW Rybnik) i Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin). Start zawodów o godzinie 16.00 na Asta Arenie w Pile. Bilety są w sprzedaży online.

 

Po raz kolejny polscy kibice będą mogli podziwiać rywalizację najlepszych młodych zawodników ze Starego Kontynentu. W tym przypadku będziemy świadkami zawodów parowych. Skład reprezentancji Polski nie jest przypadkowy. Rafał Dobrucki postawił na żużlowców, którzy niedawno stanęli na podium Brązowego Kasku. 25 maja w Pile wygrał Wiktor Przyjemski i była to jego druga wygrana z rzędu w tych zawodach. Drugi był wówczas Paweł Trześniewski, sprawiając sporą niespodziankę. Zawodnik Innpro ROW-u Rybnik w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi wygrał bowiem zaledwie 3 z 15 biegów i legitymuje się średnią na poziomie 1,26. Podium uzupełnił Bartosz Bańbor, zdobywający razem z Przyjemskim punkty dla Orlen Oil Motoru Lublin. Obaj stanowią jedną z najlepszych par młodzieżowców w PGE Ekstralidze.

 

Polscy żużlowcy mają spore doświadczenie w wygrywaniu parowych Mistrzostw Europy do lat 19. W 2022 drużyna w składzie: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski, Franciszek Karczewski dokonała tego na Łotwie. Przed rokiem Damian Ratajczak, Jakub Krawczyk i Oskar Paluch obronili złoto w Pardubicach. W Pile polscy żużlowcy staną przed szansą skompletowania hat tricka.

 

Zadanie nie będzie jednak łatwe. Biało-Czerwoni będą musieli stawić czoła reprezentantom Czech, Danii, Szwecji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Warto kibicować Biało-Czerwonym oraz innym żużlowcom z Europy na stadionie. Trwa sprzedaż wejściówek online. Można je kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

 

Ceny biletów

 

TRYBUNA GŁÓWNA (miejsca numerowane)

 

NORMALNE – 60 zł

 

ULGOWE – 45 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

 

Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

 

TRYBUNA START (sektor I, miejsca numerowane)

 

NORMALNE – 50 zł

 

ULGOWE – 35 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

 

Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny, pod warunkiem zajęcia miejsca na kolanach opiekuna

 

Pozostałe Sektory

 

NORMALNY – 25 zł

 

ULGOWY – 15 zł (młodzież szkolna od 8 lat w górę, ucząca się w szkołach podstawowych, średnich oraz studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

 

Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką osoby dorosłej) – wstęp bezpłatny.

 

Speedwayevents.pl

Biuro Prasowe