PSL idzie do wyborów z hasłem „Blisko ludzkich spraw”

11 września w Biurze Poselskim PSL w Pile odbyła się konferencję prasowa z udziałem kandydatów Wielkopolskiego PSL w wyborach parlamentarnych z okręgu nr 38, obejmującego powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski.

Podczas spotkania z dziennikarzami lider listy, Krzysztof Paszyk poinformował o rejestracji listy kandydatów PSL w wyżej wymienionym okręgu wyborczym oraz przedstawił hasło, z jakim ludowcy idą do wyborów parlamentarnych.

– W środę 9 września, jako pierwszy komitet wyborczy, dokonaliśmy rejestracji listy kandydatów do Sejmu w okręgu 38. Nie mieliśmy problemów z ułożeniem listy kandydatów. Muszę powiedzieć, że na tle konkurencji u nas ustalanie kolejności przebiegło sprawnie jak również sam proces zbierania podpisów, których uzbieraliśmy z nadwyżką. Nasze hasło krajowe, z którym idziemy w wyborach parlamentarnych, brzmi :„ Blisko ludzkich spraw” – mówi Krzysztof Paszyk, lider pilskiej listy PSL do Sejmu. – Mamy katalog trzech dziedzin, które chcielibyśmy podczas najbliższych czterech lat zmienić. Pierwszy postulat – żłóbki za złotówkę. Udało to się zrobić z przedszkolami, a teraz kolej na żłobki. Drugi to podniesienie pensji minimalnej do połowy średniego wynagrodzenia.Ostatni postulat to ułatwienia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, zwłaszcza ludzi młodych. Ma to być w postaci zwolnienia lub stanowcze złagodzenie, jeśli chodzi o najniższe stawki związane z ZUS.

PSL chce być blisko ludzi, dlatego podczas kampanii chce się spotykać i rozmawiać z mieszkańcami okręgu 38. Pomóc w tym mają lokalni kandydaci, którzy wywodzą się z danego środowiska, ze swojego regionu – konkluduje Krzysztof Paszyk.

Sebastian Daukszewicz

psl_idzie_do_wyborow01

psl_idzie_do_wyborow02 psl_idzie_do_wyborow03 psl_idzie_do_wyborow04 psl_idzie_do_wyborow05 psl_idzie_do_wyborow06 psl_idzie_do_wyborow07 psl_idzie_do_wyborow08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *