PSL odpowiada na „Polski Ład” i przedstawia „Nasz plan dla Polski”

Demaskujemy „Polski Ład”. Proobywatelski, a nie prodeweloperski program mieszkaniowy – to odpowiedź PSL na „Polski Ład” PiS-u. 23 maja, w dniu kiedy obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będąca dla ludowców świętem wyjątkowym, poseł Krzysztof Paszyk zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił trzy najważniejsze tematy w Planie dla Polski, zaprezentowanym przez PSL.

Plan Dla Polski to konkretny program, nad którym PSL pracuje już od 2019 roku. Jest dobrze policzony i skrojony, tak by w Polsce chciało się żyć. Trzema filarami Planu Dla Polski są: ochrona zdrowia, wsparcie przedsiębiorczości i zapewnienie dobrego startu dla młodych.

– Dzisiaj w wielu częściach kraju odnosimy się do „Polskiego Ładu” przedstawiając swoje wyliczone propozycje. To, co zaproponował premier Morawiecki, prezes Kaczyński, liderzy Zjednoczonej Prawicy nie trzyma się kupy, o czym najlepiej świadczą wypowiedzi Jarosława Gowina, który już tego nie ogarnia. Powstał plan napisany wielkimi literami ,,Polski Ład”, ale jak patrzymy w dokumencie jest wiele luk, wiele przysłowiowych gwiazdek, które powodują, że ten dokument jest niewiarygodny – mówi poseł Krzysztof Paszyk.Nasza kontrpropozycja Planu dla Polski obejmuje trzy filary. Jeden z nich to propozycje dla młodych, którzy są przyszłością Polski. To od 30, 40-latków zależy rozwój gospodarczy kraju. Jak dowodzą badania 43 % młodych ludzi samodzielnych zawodowo mieszka z rodzicami. Propozycje, które przedstawia od sześciu lat PiS to niewypał, który goni niewypał. Mieszkanie+ zakończyło się fiaskiem. Prezes PiS zapowiedział „domki bez pozwolenia, z płaskim dachem” to kolejna kpina. My proponujemy nie tylko propozycje dla małżeństw, ale też dla singli. My proponujemy „Własny kąt” – 75 tysięcy na pokrycie wkładu własnego przy zakupie mieszkania czy domu. Kolejnym rozwiązaniem jest Ziemia za złotówkę. Skarb Państwa posiada tysiące hektarów ziemi, która nie nadaje się do zagospodarowania pod względem rolnym. Czemu nie dać się wykazać młodym Polakom, którzy mają marzenia, zdolności, by w swojej miejscowości swoje cele mieszkaniowe zrealizować. Także w regionie pilskim takie ziemie znajdziemy i można ją przekazać za symboliczną złotówkę. Proponujemy także możliwość otrzymania bezpłatnych projektów domów energooszczędnych – dodaje Paszyk.

Ponadto PSL proponuje zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do poziomo 6,8 PKB, 30 procentowe podwyżki dla pracowników tego sektora oraz możliwość odliczenia podatkowego do 1 tys. zł wydatków, jakie Polacy ponoszą na leczenie prywatne. Natomiast w planie na rozwój przedsiębiorczości Ludowcy proponują: żadnych nowych podatków 2 lata po pandemii, dobrowolną składkę ZUS oraz proponuje ograniczyć biurokrację dzięki formule „jeden wniosek – jedna kartka”.

– Jak Prawo i Sprawiedliwość przychodziło do władzy obiecało, dawało wszystko wszystkim. Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość, prezes Kaczyński, premier Morawiecki zabiera wszystkim, żeby nielicznym można było coś dać. Tego doczekaliśmy się za rządów Zjednoczonej Prawicy – podsumował poseł ziemi pilskiej.

Pełny zapis video z konferencji: https://fb.watch/5Gr0EvUNCy/

(SE)

psl_odpowiada

psl_odpowiada_02 psl_odpowiada_03 psl_odpowiada_04 psl_odpowiada_05 psl_odpowiada_06 psl_odpowiada_07 psl_odpowiada_08 psl_odpowiada_09 psl_odpowiada_10 psl_odpowiada_11 psl_odpowiada_12 psl_odpowiada_13 psl_odpowiada_14 psl_odpowiada_15