PSM L-W wybuduje dla Ciebie kolejny budynek wielorodzinny

W dobie chronicznego niedoboru mieszkań – których wg. Eurostatu brakuje w Polsce c. 2 milionów, każda inwestycja mieszkaniowa jest niczym boże błogosławieństwo. W 1981 roku Izabela Trojanowska zaśpiewała przebój zatytułowany „Pieśń o cegle”, którego refren brzmiał: „Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom. Na miarę naszych marzeń dom”. Teraz, dzięki Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, nie trzeba sięgać osobiście po cegły, bowiem to ona za ciebie wybuduje dom twoich marzeń, na miarę XXI wieku.

Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Pile przystępuje do realizacji kolejnego budynku mieszkalnego, wielorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Mickiewicza – Wyspiańskiego.

– Jesteśmy już po zaprojektowaniu, uzyskaniu wszystkich pozwoleń. Jednocześnie podpisaliśmy umowę na wykonanie obiektu z wykonawcą – co miało miejsce w dniu 7 marca bieżącego roku – ze znanym pilskim przedsiębiorstwem Pil-Building. Inwestycja ta realizowana jest łącznie na działce o powierzchni ponad 4400 m2 przeznaczonej wcześniej w planie przestrzennym pod budownictwo mieszkaniowe. Teren jest absolutnie niezabudowany, zlikwidowane zostały kolizje podziemne. Budynek ten będzie samodzielny z dojazdem poprzez działki drogowe w ramach komunikacji zewnętrznej, jak również komunikacji zbiorczej z dojazdem z ulicy Wyspiańskiego – mówi Lucjan Szutkowski, prezes Zarządu PSM L-W.

– W budynku tym przewidujemy 48 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 2400 metrów, w czterech kondygnacjach naziemnych, które zostały zgodnie z aktualnymi wymogami dostosowane w ramach komunikacji zbiorowej dla osób niepełnosprawnych. Są windy renomowanej firmy OTIS na każdej z klatek schodowych. Łącznie będą trzy klatki i trzy dźwigi. Będą łącznie dwa rodzaje mieszkań: mniejsze dwupokojowe w przedziale powierzchni 30 do 40 m2 i większe trzypokojowe około 65 m2. W budynku w kondygnacji podziemnej w garażu jest 36 miejsc postojowych, a jednocześnie na zewnątrz jest łącznie 27 miejsc parkingowych poza budynkiem. Dla każdego mieszkania jest po jednej komórce, a więc łącznie będzie ich 48. Rozpoczęcie inwestycji jest już możliwe – kontynuuje opis budynku prezes Szutkowski.

Jak wyjaśnia prezes pilskiej spółdzielni, przekazanie placu budowy odbędzie się na początku kwietnia bieżącego roku, a zakończenie budowy obiektu przewidywane jest na czwarty kwartał roku przyszłego. W związku z tym PSM L-W przystępuje do naboru ofert od zainteresowanych osób już w drugiej połowie bieżącego miesiąca, czyli marca.

– Na start są to idealne mieszkania dwupokojowe, jak również drugie tyle mieszkań dla większych rodzin – trzypokojowe. Realizacja inwestycji potrwa ok. 18 miesięcy. Atutem na pewno jest atrakcyjna lokalizacja, co potwierdziło się przy realizacji poprzedniego budynku. Jest to również lokalizacja ułatwiająca dobry dostęp do licznych punktów handlowych i usługowych, jak również komunikacji miejskiej. Przewidujemy też atrakcyjną cenę, adekwatną do wysokiej jakości wykonania i wyposażenia tego budynku konkluduje prezes Lucjan Szutkowski.

mm

psm_l-w_wybuduje

psm_l-w_wybuduje_02 psm_l-w_wybuduje_03 psm_l-w_wybuduje_04