PTPS-owi Piła pozostaje walka o 7 miejsce

PTPSowi_pozostaje

Po ciekawym meczu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna pokonały przed własną publicznością PTPS Piła. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Bogdana Serwińskiego zameldowały się w walce o 5. miejsce. Przeciwniczkami zespołu z Muszyny będzie zespół Budowlani Łódź. Pilanki powalczą o 7 pozycję z BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Na początku pierwszej partii skuteczniej punktowały przyjezdne, jednak szybko dzięki szczelnym blokom gospodynie doprowadziły do wyrównania (5:5), a po ataku Sylwii Pelc wyszły na prowadzenie (8:6). Z czasem gra wyrównała się, dopiero przed kolejnym regulaminowym czasem za sprawą skutecznych bloków Kingi Hatali gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie. Sygnał do drugiego regulaminowego czasu dała asem serwisowym Anna Grejman (16:12). Po przerwie przyjezdne wciąż nie były w stanie wyjść z trudnego ustawienia. Serię gospodyń przerwał dopiero skuteczny atak Anity Kwiatkowskiej(13:20). Pomimo zmian w drużynie z Piły przyjezdnym nie udało się zmienić losów seta. Celny atak Kingi Hatali zamknął pierwszą odsłonę (25:15).

Otwarcie drugiego seta było wyrównane, jednak podczas pierwszej przerwy technicznej, która nastąpiła po ataku Anny Grejman, prowadziły gospodynie (8:5). Siatkarki z Muszyny atakowały ze zmiennym szczęściem, często myliły się również w polu zagrywki. Dopiero z czasem niemoc przeszła na drużynę z Piły, przyjezdne nie były w stanie skończyć ataku, przez co o czas poprosił trener Nicola Vettori (9:14). Sygnał do drugiej przerwy technicznej celnym atakiem dała Natalia Kurnikowska (16:12). Z czasem gra PTPS-u uspokoiła się, coraz lepiej atakowały Anna Stencel i Joanna Sobczak. Po serii celnych zagrywek Anity Kwiatkowskiej pilanki odwróciły wynik (20:18). Chociaż gospodynie walczyły, przyjezdne nie pozwoliły już odebrać sobie zwycięstwa i po ataku Anny Stencel doprowadziły do wyrównania w setach.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony spotkania były wyrównane, dopiero podczas pierwszej przerwy technicznej na prowadzenie wyszły przyjezdne (8:6), które następnie powiększyły różnicę punktową po asie Joanny Sobczak (10:6). Pomimo starań Mai Savić różnica punktowa utrzymywała się, nie do zatrzymania na siatce była Sobczak. Po błędzie Kingi Hatali drużyny zeszły na drugi regulaminowy czas (16:12). Gdy różnica punktowa jeszcze się powiększyła, kolejną przerwę wykorzystał trener Serwiński. Po błędzie w polu zagrywki Anity Kwiatkowskiej gospodynie zaczęły odrabiać straty. Celne zagrywki Julii Milovits i dobre kontrataki muszynianek sprawiły, że ich strata stopniała do jednego punktu (18:19). Dobrą serię przerwał dopiero atak Kwiatkowskiej. W decydującym momencie rozgorzała walka punkt za punkt. Po skutecznym bloku Sylwii Pelc gospodynie miały piłki setowe, a błąd przyjezdnych zakończył ciekawego seta.

Od początku czwartej partii podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego kontrolowały grę na siatce, nie tylko bardzo pewnie atakując, ale również skutecznie blokując zagrania rywalek (8:5). Pięciopunktową serię muszynianek przerwała dopiero atakiem Joanna Sobczak (6:10). Skuteczne zbicia tej zawodniczki i mocne zagrywki Kieshy Leggs pozwoliły pilankom doprowadzić do wyrównania (11:11). Od tej pory po raz kolejny w tym meczu rozgorzała walka punkt za punkt, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Minimalnie podczas drugiej przerwy technicznej prowadziły przyjezdne (16:15). Po regulaminowym czasie to gospodynie przejęły kontrolę nad grą. Pomimo kolejnych zmian pilanki nie zdołały dotrzymać kroku rozpędzającym się przeciwniczkom. As Adeli Helić dał kolejne piłki meczowe gospodyniom, a celny atak tej zawodniczki zamknął cały pojedynek.

MVP: Anna Grejman

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – PTPS Piła 3:1
(25:15, 20:25, 25:22, 25:21)

Składy zespołów:

Muszynianka: Pelc (11), Savić (9), Grejman (14), Kurnikowska (9), Hatala (9), Milovits (5), Śliwa (libero) oraz Krzos (libero), Skrzypkowska (4), Szczygieł i Helić (11)

PTPS: Kwiatkowska (11), Stencel (4), Sobczak (22), Babicz (4), Wilk (6), Leggs (8), Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz (libero), Urban i Lewandowska

Stan rywalizacji: 2:0 dla Muszynianki Muszyna.

Izabela Domagalska – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz (archiwum)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *