Puchar Polski: Awans PTPS-u. Pałac Bydgoszcz za burtą

Trzech krótkich setów potrzebowały siatkarki PTPS-u Piła, żeby pokonać pałacanki z Bydgoszczy. Goście w żadnym z setów nie byli w stanie zagrozić przeciwniczkom, maksymalnie osiągając pułap 18 oczek w partii. Złożyło się to na fakt, że to właśnie gospodynie cieszą się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której zmierzą się 2 marca w Pile z Legionovią Legionowo. Co ciekawe, kolejny pojedynek między drużynami z Piły i znad Brdy będzie miał miejsce w następnej kolejce Orlen Ligi.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku siatkarek z Piły, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:1. Kolejne akcje przyniosły ze sobą skuteczną i mocną grę ze strony PTPS-u  i sporo niewymuszonych niedociągnięć własnych w szeregach przyjezdnych, które piłka za piłką zdawały się gubić tempo rozegrania. Okazało się to brzemienne w skutkach, bowiem przyjezdne nie odrobiły straconych wcześniej punktów do końca partii. Przez niemalże brak oporu przyjezdnych pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15 i zwiększeniem pewności siebie gospodyń, która jednak najbardziej dała o sobie znać na początku drugiego rozdania.

Kolejna partia wyglądała niemal identycznie, co przełożyło się na wygraną 25:14. Pilanki brylowały na środku siatki, swoim szczelnym blokiem uniemożliwiając rywalkom przejęcie inicjatywy. W większości była to zasługa Małgorzaty Skorupy, której dyrektywy okazywały się skutecznym remedium na gwałtowne próby odrobienia strat przez bydgoszczanki. Kiedy PTPS dołożył do tego swój punktowy serwis, stało się jasne, że scenariusz drugiej odsłony zmagań będzie bliźniaczo podobny do tego z inaugurujących zmagań, co znalazło także swoje odzwierciedlenie w wyniku.

Nieco więcej emocji było w trzecim secie. Pałac Bydgoszcz prowadził wyrównaną walkę do drugiej przerwy technicznej, potem na parkiecie rządziły już tylko pilanki, które wygrały trzecią partię do 18 i cały mecz 3:0. Warto zauważyć, że w tym meczu na boisku można było oglądać prawie wszystkie siatkarki PTPS-u Piła.

MVP: Małgorzata Skorupa

PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:15, 25:14, 25:18)

Sara Kalisz – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz

puchar_polski_ptps00

puchar_polski_ptps44 puchar_polski_ptps01 puchar_polski_ptps02 puchar_polski_ptps03 puchar_polski_ptps04 puchar_polski_ptps05 puchar_polski_ptps06 puchar_polski_ptps07 puchar_polski_ptps08 puchar_polski_ptps09 puchar_polski_ptps10 puchar_polski_ptps11 puchar_polski_ptps12 puchar_polski_ptps13 puchar_polski_ptps14 puchar_polski_ptps15 puchar_polski_ptps16 puchar_polski_ptps17 puchar_polski_ptps18 puchar_polski_ptps19 puchar_polski_ptps20 puchar_polski_ptps21 puchar_polski_ptps22 puchar_polski_ptps23 puchar_polski_ptps24 puchar_polski_ptps25 puchar_polski_ptps26 puchar_polski_ptps27 puchar_polski_ptps28 puchar_polski_ptps29 puchar_polski_ptps30 puchar_polski_ptps31 puchar_polski_ptps32 puchar_polski_ptps33 puchar_polski_ptps34 puchar_polski_ptps35 puchar_polski_ptps36 puchar_polski_ptps37 puchar_polski_ptps38 puchar_polski_ptps39 puchar_polski_ptps40 puchar_polski_ptps41 puchar_polski_ptps42 puchar_polski_ptps43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *