Pyry i kapustka zakrólują Ostrzeszowie

Już 8 października na terenie  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs, w którym wyłoniona zostanie największa wyhodowana pyra oraz potrawa przygotowana z ziemniaka w dowolnej formie kulinarnej.

Organizatorem konkursu na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Przedsięwzięcie ma na celu promocję pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski, a także kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych oraz integrację lokalnej społeczności i zaangażowanie jej do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

– Druga edycja konkursu na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejszą potrawę z pyry organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do poznana wyjątkowych smaków wielkopolskiej kuchni, integracji uczestników oraz wygrania atrakcyjnych nagród. Idea konkursu pozwala zaprezentować lokalne specjały z utrwalić rodzime przepisy i tradycje kulinarne. Na odwiedzających wydarzenie odbywające się 8 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie czeka moc atrakcji i unikatowe przysmaki – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowsk.i

Finał konkursu, na którym uczestnicy zaprezentują swoje największe pyry oraz jadło odbędzie się 8 października 2022 roku – start o godz. 12:00, hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie ul. Piastowska 3. Od 12:00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe na największą wielkopolską pyrę. Komisja Konkursowa wybierze najlepsze potrawy z pyry i kapusty oraz najcięższe pyry, które zostaną nagrodzone. Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. degustacje potraw, występy artystyczne, możliwość zakupu produktów regionalnych na stoiskach.

Bartosz Zalas

pyry_i_kapustka001

pyry_i_kapustka002 pyry_i_kapustka003