Pytamy pacjentów o ich pobyt w szpitalu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pytamy pacjentów o ich pobyt w szpitalu

  Od 26 października 2021 roku do pacjentów, którzy przebywali ostatnio w szpitalu, dzwonią w naszym imieniu ankieterzy. Proszą pacjentów o odpowiedź na dziewięć pytań. Pytania dotyczą dziewięciu obszarów związanych z pobytem w szpitalu. Pytamy pacjentów:

  1. Czy zespół medyczny był zaangażowany w uśmierzanie bólu?

  2. Jaka była jakość wyżywienia?

  3. Czy komunikacja była zrozumiała?

  4. Czy zespół medyczny zrozumiale informował o ryzyku związanym z lekami?

  5. Czy zespół medyczny zapewnił wsparcie emocjonalne?

  6. Czy bezpośrednie otoczenie było czyste?

  7. Czy w nocy była cisza?

  8. Czy zespół medyczny włączał pacjenta w decyzję o leczeniu?

  9. Jakie jest prawdopodobieństwo polecenia szpitala?

  Poprosimy pacjentów, by ocenili wymienione obszary w skali od 0 do 10.

  Nasz cel – poprawienie jakości i dostępności świadczeń

  Działamy w imieniu i na rzecz pacjentów. Wspólnie ze świadczeniodawcami chcemy dbać o ich zdrowie. Robimy to m.in. przez monitorowanie należytej jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej oraz przez efektywne gospodarowanie środkami publicznymi. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia pacjentów na temat warunków udzielania świadczeń w placówkach leczniczych. Nasza ankieta ma na celu poznanie tej opinii i znalezienie obszarów, które wymagają poprawy.

  Nasze badanie jest pilotażem. Ankieterzy nie dotrą do wszystkich pacjentów, którzy leczą się w szpitalach. Tym cenniejsze są dla nas opinie pacjentów, którzy wyrażą zgodę na badanie ankietowe. W codziennym pośpiechu bardzo trudno, zwłaszcza w trakcie walki o swoje zdrowie, znaleźć czas na krótką rozmowę. Liczymy jednak, że dla wspólnego dobra pacjentom uda się wygospodarować kilka minut, by odpowiedzieć na pytania ankietera. Wszystkim pacjentom bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i udział w ankiecie.

  Informacje, których pacjenci nie powinni podawać

  Prosimy, aby pacjenci nie podawali żadnych innych informacji o sobie (zwłaszcza danych osobowych, czy informacji o świadczeniu, z jakiego korzystali). To jest ważne dla ich bezpieczeństwa. Ankieterzy w naszym imieniu zadadzą tylko dziewięć wymienionych pytań. Nie będą potrzebować żadnych danych pacjenta i nie będą go o nie prosić.

  Informacje o pacjencie, które mają ankieterzy

  Ankieta jest anonimowa. Ankieterzy będą znali numer telefonu oraz płeć pacjenta, placówkę, w której pacjent się leczył, oraz datę skreślenia pacjenta z harmonogramu przyjęć, prowadzonego przez tę placówkę. Pacjenci muszą mieć jasność, które świadczenie oceniają. Ankieterzy nie będą mieli danych osobowych (takich jak imię i nazwisko, PESEL) pacjentów, do których dzwonią, ani danych o rodzaju świadczenia, z jakiego pacjenci korzystali. Dane zostaną wykorzystane tylko w celu przeprowadzenia badania ankietowego dotyczącego monitorowania jakości i dostępności świadczeń.

  Sprawdzanie ankieterów i zgłaszanie wątpliwości

  Mamy bazę ankieterów, którzy dzwonią w naszym imieniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości pacjenci mogą potwierdzić ich tożsamość w naszej infolinii (TIP), pod numerem 800 190 590.

  Prosimy, aby pacjenci kończyli rozmowę z ankieterem, gdy poprosi on o ocenę świadczenia, które nie miało miejsca, i poinformowali nas o tym. Taka sytuacja może wynikać z pomyłki w numerze telefonu. Pacjenci powinni zakończyć rozmowę i skontaktować się z nami (800 190 590) zawsze, gdy zachowanie ankieterów wzbudzi jakiekolwiek ich wątpliwości.

  NFZ
  Fot. Cezary Aszkiełowicz/ Agencja Gazeta

  pytamy_pacjentow1_01

  pytamy_pacjentow1_02