Prezydent odpowiada. Kwiecień 2021

glowski_net

 

Kto odpowiada za ścieżkę rowerowo-pieszą od restauracji Młyn w kierunku mostów królewskich? Popękany asfalt nie poprawia komfortu jazdy rowerem, na rolkach czy na hulajnodze. Przydałoby się także przejechać urządzeniem, które pozamiata ścieżkę. Przecież spacer lub jazda rowerem w czasach dla nas trudnych, to jedyna z form aktywności. Może ktoś z urzędu wybrałby się na spacer i zobaczył jak to wygląda. Z poważaniem Alina.

– Niepotrzebne są zachęty, bo jesteśmy tam bardzo często, na rowerach lub pieszo. W rejonie nowego mostu trwa przebudowa, stąd też piach i kamienie, które, niestety są nanoszone na ścieżki rowerowe. Należy również wziąć pod uwagę, że całkiem niedawno skończyła się zima, podczas której na oblodzone nawierzchnie wysypano duże ilości piachu, a wiosenne porządki ledwo się rozpoczęły i już niedługo wszystko powinno wrócić do normy. Ulice, chodniki i drogi są również na bieżąco monitorowane i w ramach możliwości finansowych i organizacyjnych modernizowane.

Być może, aż do zakończenia inwestycji, ten fragment ciągu pieszo-rowerowego należałoby zamknąć całkowicie, ale nie chcieliśmy robić tego, właśnie dlatego, że związane z epidemią obostrzenia, dały się nam wszystkim we znaki, a jazda na rowerze (przy zachowaniu środków ostrożności) należy do względnie bezpiecznych aktywności.