Radawnica. Policjantka na spotkaniu z wychowankami MOS-u

Policjantka z wydziału ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii złotowskiej komendy, przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Radawnicy. W trakcie spotkania omówiono i poruszono obszar odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przypomniano uczniom znaczenie tak ważnych i zarazem zapomnianych w dzisiejszym świecie słów jak szacunek do drugiego człowieka i tolerancja.

 

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Radawnicy jest instytucją oświatowo-wychowawczą, która zajmuje się kształceniem i wychowaniem młodzieży szkolnej w klasach 6-8. W ubiegłym tygodniu (18.04) policjantka z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii prowadziła zajęcia i rozmawia z uczniami przebywającymi w placówce, na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na spotkaniu przedstawiła katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych, a także przybliżyła środki wychowawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

Wyjaśniła uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz, kiedy za swoje czyny odpowiada się, jako nieletni, a kiedy już jako dorosły.

 

Spotkanie było doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem, czego dowodem były liczne pytania zadawane przez wychowanków ośrodka.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów