Radni z Piły i okolic debatowali o POSI

Piła, Ujście, Trzcianka, Wysoka, Krajenka, Szydłowo oraz Kaczory te samorządy w wyniku analiz przeprowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego weszły w skład Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. POSI stwarza możliwość, dzięki której w/w ośrodki mogą otrzymać specjalnie wyodrębnione środki w wysokości ok. 27 mln euro.

Dodatkowe środki to niebywała szansa, która w efekcie może rozwiązać wiele problemów, które nurtują społeczność lokalną. O szansie tej rozmawiali w poniedziałek radni Komisji Gospodarki Miejskiej wraz z gośćmi z przedstawicielami właściwych komisji należących do POSI, których przybyli na zaproszenie przewodniczącego Jacka Bogusławskiego. Zebranie radnych w pilskim magistracie to pewne novum, bowiem dotychczas ws. POSI odbywały się spotkania na szczeblu najwyższym – Prezydenta Piły z burmistrzami i wójtami gmin, które tworzyć będą Pilski Obszar Strategicznej Interwencji. Tego typu inicjatywa pozwalają nie tylko na poszerzanie wiedzy, ale wymianę doświadczeń dzięki czemu zmiany, które podejmują radni są rzeczowe.

– Uważam, że właśnie radni Komisji Gospodarki Miejskiej oraz goście, którzy odpowiadają za analogiczne kwestie w okolicznych gmin, powinni gruntownie zapoznać się ze specyfiką działania POSI. Jest to niezwykle ważne, bowiem to opinia Komisja Gospodarki Miejskiej, właściwej dla danego samorządu, brana jest pod uwagę przez ogół radnych, podczas podejmowania ostatecznych decyzji. Kolejną argumentem, który wskazuję na potrzebę pozyskania niezbędnej wiedzy w tym zakresie, to spotkania z mieszkańcami, na których dzięki odpowiednim informacjom możemy odpowiedzieć w pełni na zadawane pytania – mówi Jacek Bogusławski – przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej.

Główne założenia POSI to: zrównoważony rozwój sprawnego transportu i infrastruktury komunikacyjnej, wspólna promocja gospodarcza i turystyczna, rozwój infrastrukturalny i systemu usług zapewniających opiekę hospicyjną i paliatywną mieszkańcom obszaru oraz rewitalizacja miast i obszarów problemowych.

H.A.
Foto: Oficjalna strona Jacka Bogusławskiego.

radni_z_pily_i_okolic10

radni_z_pily_i_okolic11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *