Radny Tadeusz Grochowski rezygnuje, będą wybory uzupełniające

Tadeusz Grochowski (Platforma Obywatelska), który 16 listopada 2014 r. wybrany został w wyborach samorządowych do Rady Miasta Piły z okręgu wyborczego nr 8, uzyskując 411 głosów, rezygnuje z mandatu radnego. Powód to ważne sprawy rodzinne.

Ta decyzja oznacza, że odbędą się ponownie w tej kadencji wybory uzupełniające. Tym razem do lokali wyborczych pójdą mieszkańcy Osiedla Górnego z ulic Kondratowicza, Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Słowackiego, Staffa, Tetmajera, Wyspiańskiego nr 1-55, 56,58, Żeromskiego nr 1A -40C .

Jak udało nam się dowiedzieć, dziś, tj. 14 kwietnia Komisarz wyborczy otrzyma pismo o złożonej rezygnacji przez radnego Grochowskiego. Następnie wyda on w przeciągu dwóch tygodni decyzję o wygaśnięciu mandatu. Pismo trafi do Wojewody Wielkopolskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Piły. Następnie Wojewoda w przeciągu 3 miesięcy od 13 kwietnia wyznaczy termin wyborów uzupełniających.

Poniżej oświadczenie złożone przez Tadeusza Grochowskiego na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Piły.

OŚWIADCZENIE

W związku ze złożonym przeze mnie w dniu 13 kwietnia 2015 r. na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Piły oświadczeniem o rezygnacji z mandatu radnego, informuję, że moja decyzja spowodowana była ważnymi sprawami rodzinnymi. Okoliczności te uniemożliwiałyby mi rzetelne wypełnianie mandatu radnego: uczestniczenie w posiedzeniach komisji, sesjach Rady Miasta Piły, dyżury radnego, pełna dyspozycyjność w stosunku do mieszkańców osiedla Górnego w celu rozwiązywania ich problemów. Nie chciałbym tym samym zawieść mieszkańców mojego osiedla.
    
Jednocześnie nieprzerwanie deklaruję pełne poparcie zarówno dla Platformy Obywatelskiej RP, której jestem członkiem, jak również dla prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego, którego nadal wspierał będę w prowadzonych przez niego działaniach rozwojowych w naszym mieście.

Tadeusz Grochowski

Tadeusz Grochowski – Oświadczenie

red

radny_grochowski01

radny_grochowski02 radny_grochowski03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *