Radosne Święto Niepodległości

Główne pilskie obchody Święta Niepodległości odbyły się późnym popołudniem po mszy świętej, pod pomnikiem na placu Zwycięstwa z udziałem m.in. parlamentarzystów, władz samorządowych, przedstawicieli organizacji kombatanckich, służb mundurowych, uczniów. Obchody przyciągnęły także pod pomnik wielu pilan.

– 11 listopada to wyjątkowa radosna data. Dzisiejszymi obchodami na Placu Zwycięstwa w Pile po raz kolejny staramy się to udowodnić.  Radosny przemarsz z wielką, biało-czerwoną flagą w centrum miasta, wypełniony pozytywnymi emocjami bieg po ulicach Piły, ale również jednocząca osoby wierzące modlitwa za Ojczyznę –to wszystko miało pokazać (i moim zdaniem pokazało), że Polskę kochamy i że na dobru Polski bardzo nam zależy. Pamiętajmy jednak, że zanim Polska mogła pełną piersią odetchnąć wolnością, starania o jej odzyskanie kosztowały wiele istnień ludzkich. Również na terenie dzisiejszego powiatu pilskiego nie brakowało zdarzeń okupionych ludzką krwią. Za chwilę złożymy hołd wszystkim poległym w walkach o ojczyznę, zarówno na ziemi pilskiej, jak i w pozostałych częściach naszego kraju.  Życzymy dziś sobie oraz wszystkim, dla których kraj nad Wisłą jest najbliższy, aby kolejne karty dziejów Rzeczypospolitej zostały zapisane w sposób wyjątkowo godny i chwalebny – mówił do zebranych Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu  w Pile.

Po przemówieniu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Sebastian Daukszewicz

radosne_swieto_niepodleglosci01

radosne_swieto_niepodleglosci02 radosne_swieto_niepodleglosci03 radosne_swieto_niepodleglosci04 radosne_swieto_niepodleglosci05 radosne_swieto_niepodleglosci06 radosne_swieto_niepodleglosci07 radosne_swieto_niepodleglosci08 radosne_swieto_niepodleglosci09 radosne_swieto_niepodleglosci10 radosne_swieto_niepodleglosci11 radosne_swieto_niepodleglosci12 radosne_swieto_niepodleglosci13 radosne_swieto_niepodleglosci14 radosne_swieto_niepodleglosci15 radosne_swieto_niepodleglosci16 radosne_swieto_niepodleglosci17 radosne_swieto_niepodleglosci18 radosne_swieto_niepodleglosci19 radosne_swieto_niepodleglosci20 radosne_swieto_niepodleglosci21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *