Rafał Zdzierela nie będzie Przewodniczącym Rady Miasta Piły… po wyborach

 

 

Jak już wiadomo w tegorocznych wyborach z Koalicji Obywatelskiej do Rady Powiatu w Pile będzie startował Rafał Zdzierela, który tym samym kończy po 8 latach funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Piły. Na konferencji prasowej, która odbyła się 17 września Rafał Zdzierela podziękował dziennikarzom pilskich mediów za ostatnie osiem lat rzetelnego przekazywania wiedzy i współpracy oraz podsumował swoją kadencję na tym stanowisku.

 

– Pięć lat temu, jako pierwsi w Polsce, rozpoczęliśmy tłumaczenie sesji na język migowy. Dziś to samo robią inne samorządy i oby było ich jak najwięcej. Zasługą ostatnich lat jest to, że sesje Rady Miasta można oglądać bez cenzury na żywo lub retransmisje w dwóch regionalnych telewizjach, internecie i portalach społecznościowych – tutaj też byliśmy pionierami. Ogólnie sesje były spokojnie. Potrafiliśmy się spierać, bo nie zawsze mamy te same poglądy, ale robiliśmy to z klasą.Wprowadziliśmy także nowoczesną komunikację z radnymi, ze społecznością wykorzystując portale społecznościowe – facebook, YouTube czy naszą stronę internetową gdzie uruchomiliśmy kalendarium, które pozwala przewidywać ruchy samorządu miasta. Jest tam nie tylko informacja, kiedy są obrady sesji, ale też komisji, na którą każdy może przyjść. Jako Rada organizowaliśmy m.in. szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla radnych, pilski test wiedzy o Pile dla mieszkańców. Za to wszystko chciałbym Państwu podziękować – mówi Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta Piły, który był nieprzerwalnie radnym miejskim od 1998 roku.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Zdzierela postanowił podczas jesiennych wyborów ubiegać się o mandat radnego Rady Powiatu w Pile. Nie tylko on, ale również więcej osób z jego środowiska postanowiło odbić powiat dla dobra mieszkańców Piły, aby podczas kolejnej kadencji nie było tak jak do tej pory wielu nieporozumień na linii Miasto – Powiat.

Sebastian Daukszewicz

rafal_zdzierela_nie_bedzie00

rafal_zdzierela_nie_bedzie03 rafal_zdzierela_nie_bedzie01 rafal_zdzierela_nie_bedzie02