Rasmus Jensen transferowym strzałem w dziesiątkę Victorii

rasmus_jensen_transferowym

W ostatnim meczu rundy zasadniczej w barwach Victorii Piła zadebiutował Rasmus Jensen. Już w swoim pierwszym spotkaniu Duńczyk był najlepszym zawodnikiem pilskiej drużyny i wyrasta na nowego lidera Victorii.

Świetna forma Rasmusa Jensena to doskonały prognostyk dla pilskiego zespołu przed zbliżającym się wielkimi krokami półfinałem Play-Off. W najbliższą niedzielę Victoria podejmie o godz. 15:00 na własnym torze Ostrovię i dla Duńczyka będzie to pierwsze spotkanie przy Bydgoskiej. – Cieszę się, że będę miał okazję wystartować na pilskim torze. Rywal bez wątpienia jest bardzo wymagający, ale głęboko wierzę, że także w tym spotkaniu spiszę się na miarę oczekiwań, a drużyna wygra to spotkanie i cały dwumecz.

Po meczu w Krakowie komplementów swojemu zawodnikowi nie szczędził trener Janusz Michaelis. – Rasmus, mimo młodego wieku, jest zawodnikiem bardzo ułożonym. Ma doskonale przygotowane zaplecze sprzętowe i świetnie zgrany team mechaników, dzięki czemu do każdego kolejnego biegu może podchodzić z czystą głową. To przekłada się na wyniki. W Krakowie po jednym biegu doskonale wiedział jak ustawić motocykl i był już daleko przed rywalami. Liczymy na taką samą postawę w najbliższą niedzielę.

Z zakontraktowania nowego zawodnika zadowolony jest także menadżer Tomasz Żentkowski. Jego zdaniem Rasmus Jensen jest w stanie osiągać regularnie świetne rezultaty. – Wysoka forma młodego Duńczyka nie pojawiła się nagle. Jego ostatnie starty w silnych ligach zagranicznych to tylko potwierdzają. Jeżeli zawodnik regularnie zdobywa kilkanaście, a ostatnio nawet z bonusami dziewiętnaście punktów w dobrze obsadzonym meczu ligi duńskiej, to nie może być przypadek.

Robert Szłapak
Fot. Karol Słomka – sportowefakty.pl