Ratownicy wysokościowi z Piły ćwiczyli w Poznaniu

W dniach 1-2 lutego 2019 r. ratownicy wysokościowi z SGRW KP PSP Piła, uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w zakresie ratownictwa wysokościowego. Szkolenie zrealizowane zostało na wybranych obiektach Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 5 PSP w Poznaniu.

W pierwszym dniu szkolenia podsumowano wybrane akcje ratownicze na terenie województwa wielkopolskiego w 2018 roku. Przedstawione zostały kierunki rozwoju ratownictwa wysokościowego w Państwowej Straży Pożarnej oraz omówione zostały plany ćwiczeń w ramach doskonalenia zawodowego na 2019 rok. Część praktyczna, zrealizowana na obiektach jednostki ratowniczej, dotyczyła akcji ratownictwa wysokościowego w miejscach trudno dostępnych.

W ćwiczeniach praktycznych uczestniczyło 20 młodszych ratowników wysokościowych z trzech specjalistycznych grup ratowniczych z Poznania, Kalisza oraz Piły. Strażacy ćwiczyli metody ewakuacji osoby z głębokości, a następnie transport osoby poszkodowanej w miejsce bezpieczne przy użyciu technik linowych.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: JRG Nr 5 PSP Poznań

dav

dig ratownicy_wysokosciowi1_02 ratownicy_wysokosciowi1_03 ratownicy_wysokosciowi1_04 dav burst dav ratownicy_wysokosciowi1_08 sdr