RDLP Piła. Weź udział w konkursie „Klasa z drewna”

rdlp_pila_wez
Zapraszamy wszystkie szkoły w Polsce do udziału w nowym konkursie organizowanym przez Lasy Państwowe.  Zadaniem konkursowym jest wymyślenie i przedstawienie oryginalnego sposobu promocji drewna i leśnictwa poprzez organizację zajęć terenowych i „żywych” lekcji przyrody oraz przygotowanie terenu do prowadzenia rekreacji lub zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem surowca naturalnego, jakim jest drewno.

Celem konkursu jest propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Zachęcamy szkoły do przedstawienia oryginalnych projektów, które będą promować leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia szkoły.

„Klasa z drewna” to trzeci w tym roku program konkursowy Lasów Państwowych. Równolegle trwają konkursy grantowe dedykowane kołom gospodyń wiejskich i klubom sportowym.
Informacje o konkursie (w tym regulamin) dostępne są na stronie internetowej Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych w zakładce Konkursy.

Link www.cilp.lasy.gov.pl/konkurs-klasa-z-drewna

Lasy Państwowe