REAKCJA, czerwiec 2014

W czerwcowej Reakcji dotkniemy tematu, którym żywotnie zainteresowana jest pilska młodzież, ale nie tylko. Przede wszystkim bliski jest on sercu osób lubiących nieco adrenaliny, ryzyka i posiadających sporo sprawności fizycznej i niemałych umiejętności w „poruszaniu się” po zjazdach, podjazdach, barierkach etc. Słowem, młodzieży dla której istnym rajem jest… skatepark! Właśnie stanu pilskiego parku dla deskarzy, rolkarzy, BMX-owców, hulajnogarzy itp. będzie dotyczył list, który via internet otrzymałem od jednej z Mieszkanek Grodu Staszica! Oto jego treść:

reakcja_06_2014_1_10

Witam, przepraszam, że przeszkadzam ale mam do Pana sprawę i prośbę. Czy mógłby Pan nagłośnić w swojej gazecie sprawę naszego Pilskiego skateparku? Jest on bardzo zdewastowany i młodzież, która już od wielu lat zajmuje się tym sportem, nie ma teraz gdzie jeździć. Jest to młodzież w wieku od 13 do 24 lat, to ich pasja. Jeżdżą teraz przy marketach, skąd są przeganiani. Proszę o pomoc w tej sprawie, dobrze? Jestem mamą, która sama wychowuje syna w wieku 17 lat. Mój syn od ponad 5 lat zajmuje się tym sportem. Ja cieszę się, że ma swoją pasję, że nie „szlaja się” po ulicach, tylko ma swoje zainteresowania. Jednak wstyd dla naszego miasta, gdy przyjeżdża do nas młodzież z Poznania, Warszawy, czy Bydgoszczy i widzą taki skatepark, prawda? Proszę o pomoc w tej sprawie!

Pozdrawiam Katarzyna

Udałem się do pilskiego skateparku, aby osobiście zobaczyć, w jakim jest on stanie. Jako laik, nie zauważyłem zbyt wielkich uchybień. Jednak młodzież, która przebywała tam w tym czasie, uświadomiła mi i pokazała, że stan skateparku jest opłakany. Wskazała mi również jeden z elementów, który zdewastowany leży na tyłach budynku Aquaparku. Młodzi ludzie poinformowali mnie, że już od dłuższego czasu zabiegają o remont, lub (najlepiej) nowy skatepark z prawdziwego zdarzenia. Podobno takie obietnice już im nie raz dawano! Może warto byłoby pochylić się nad prośbą młodzieży, której jest nie mało w Pile, a która swoją pasję chciałby realizować w skateparku, a nie podpierając ściany, czy robiąc coś gorszego!!! Na pewno to się nam wszystkim opłaci, i to w całkiem niedługiej perspektywie!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC