REAKCJA, czerwiec 2015

W tej przedletniej REAKCJI nawiążemy do tematyki z serii „Paradoksy, których być nie powinno”. Już od dłuższego czasu nasi Czytelnicy sygnalizują, że Piła co prawda charakteryzuje się coraz większą estetyką, ale pojawiają się również inwestycje, które sprawiają wrażenie niedokończonych. Co już samo w sobie trąci paradoksem, ba, jest nawet swego rodzaju kuriozum. Przed kilkoma dniami otrzymaliśmy od jednego z pilan epistołę, która zobligowała mnie (wreszcie!) do zajęcia się owym inwestycyjnym dziwolągiem. Szczegóły w liście naszego Czytelnika:

Szanowna Redakcjo!

Już od dłuższego czasu chciałem podzielić się z Wami moim spostrzeżeniem (a myślę, że nie tylko moim) dot. jednej z pilskich inwestycji. Chodzi o wyłożenie płytkami – czerwonymi wyznaczającymi drogę dla rowerów, zaś szarymi trakt dla pieszych – części Bulwarów nad Gwdą od szkoły policji do prawie ulicy Bulwarowej. Właśnie chodzi o to „prawie”. Wszystko jest pięknie, ale około 150-metrowy odcinek biegnący wzdłuż płotu szkoły policji jest nie remontowany od czasów Króla Ćwieczka! Jest on popękany, z wybrzuszeniami utworzonymi przez korzenie drzew, ale przede wszystkim „wysadzany” wieloma ostrymi kamykami, po których dama idąca w trzewikach z cienką podeszwą nie jest w stanie iść. A jeżeli chciałby ktoś po owym feralnym odcinku poruszać się boso, to musiałby być fakirem! Czy tak trudno było uporządkować (wyłożyć płytkami, etc.) także ten 150-metrowy kawałek??? Była to bezmyślność, albo co gorsze brak smaku! Jak wygląda w oczach turystów to połączenie pięknego szlaku nad Gwdą, z owym zapuszczonym odcinkiem!!! Wstyd! Aby nie trzeba było się rumienić za ów paradoks inwestycyjny, warto by jak najszybciej umieścić go w niebycie! Czego włodarzom piękniejącej Piły życzę! I wraz z pozostałymi pilanami OCZEKUJĘ!!!

Łączę wyrazy szacunku
Upierdliwy Pilanin

W pełni zgadzam się z Upierdliwym (ale czy rzeczywiście?) Pilaninem i mam nadzieję, wierząc w pragmatyzm i zmysł estetyczny włodarzy grodu Staszica, że ów paradoksalno-kuriozalny odcinek nadgwdzianego szlaku zmieni się nie do poznania!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40, pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_czerwiec_201512

reakcja_czerwiec_201510 reakcja_czerwiec_201511

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *