REAKCJA, Grudzień 2015

Zbliża się kalendarzowa, no i astronomiczna zima, a tu ani śladu puszystego trenu śniegu, który mógłby okryć wszystko co wstydliwe i mało estetyczne. Dla ukrycia szkaradzieństw byłoby to zbawienie, ale dla pieszych, bądź zmotoryzowanych, którzy wpadliby w zakamuflowaną wyrwę czy dziurę, istne przekleństwo. Ów wstęp nie napisałem bez kozery, ani sobie a muzom. Jest on wprowadzeniem do kolejnego kamyczka do pilskiego ogródka z coraz mniej licznymi, ale jednak zdarzającymi się „niedoróbkami”. Jeden z naszych Czytelników dotknął jednej z takich właśnie. Konkretnie idzie o „parking” zlokalizowany u zbiegu ulic Bydgoskiej i Łowieckiej. Ilustrujące dzisiejszą Reakcję zdjęcia nie przedstawiają krajobrazu księżycowego, lecz właśnie ów parking. I muszę dodać, że fotografie nie obrazują nawet w 50 procentach rzeczywistości. Oddajmy głos poirytowanemu P.T. Czytelnikowi:

Szanowana Redakcjo, pragnę poruszyć kwestię parkingu, pasującego jak wół do karety do otaczającej go nowoczesnej rzeczywistości (ulic, rond, chodników, etc.). Wspomniany „parking”, z którego korzystają mieszkańcy pobliskiego osiedla oraz właściciele i klienci firm, łącznie z gabinetem lekarza rodzinnego, zlokalizowanych w sąsiadującej z owym „parkingiem” kamienicy, przypomina krajobraz obcej planety. Same doły i nierówności, które nie pomagają kierowcom w poruszaniu się po nim samochodem. Chwila nieuwagi może spowodować urwanie zawieszenia, bądź inną awarię. Drodzy włodarze, decydenci, zróbcie z tego ugoru, by nie powiedzieć karczowiska, parking pasujący do pozytywnie zmieniającej się rzeczywistości!
Pozdrawiam
Nie szukający dziury w całym pilanin

Aby nie bić zbędnej piany, podpisuję się obiema rękami pod epistołą naszego Czytelnika, i wraz z Nim i wieloma mieszkańcami Grodu Staszica, wierzę w dobrą wolę i szybkość działania pilskich decydentów!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła
z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_grudzień_201500

reakcja_grudzień_201501

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *