REAKCJA, kwiecień 2015

 

W kwietniowej REAKCJI zabraknie przedświątecznego akcentu. Będzie natomiast trąciło dreszczowcem. Wbrew powiedzeniu „sport to zdrowie”, dla jednego z mieszkańców Piły o mały włos sport, a konkretnie bieganie mogło zakończyć się tragicznie!!! Trafniej byłoby nazwać wieczorne rendez vous ze sportem: „BIEGIEM PO ŚMIERĆ”.

Jeden z naszych Czytelników, skądinąd znany i szanowany obywatel Piły, opowiedział nam o incydencie, który zdarzył się na „stadionie” zlokalizowanym nieopodal AQUAPARKU.
Nasz Czytelnik, pozwólcie iż będę określał go mianem Maciej, kilka razy w tygodniu korzysta z „bieżni” owego sportowego obiektu. Bowiem, zgodnie z zaleceniami speców od lekkoatletyki, stara się biegać po miękkiej nawierzchni. Gdzie indziej, pomimo tego że „Piła jest miastem sportu”, nie ma takiej możliwości. A więc pan Maciej robi przebieżki na „stadioniku” przy parku wodnych uciech. Nie narzeka nawet, że biegając około 21 (wcześniej nie może), musi biegać w zupełnych ciemnościach. Obiekt jest podobno monitorowany, ale nie funkcjonuje żadne oświetlenie, więc co po monitoringu po ciemaku?

Byłoby w miarę fajnie (pan Maciej nie należy do malkontentów), gdyby nie sobotni horror, który przeżył. 21 marca, około – nomen omen – godz. 21., dbający o kondycję mieszkaniec Piły kończył któreś kółko, a tu ni stąd ni zowąd na bieżni pojawił się „bolid”, który z olbrzymią prędkością pędził w jego kierunku. Gdyby pan Maciej jakimś cudem nie zdążył uskoczyć w bok, dzisiaj mówilibyśmy o śp. panu Macieju.

Czy „bieżnia” stadionu, jaki by on nie był, powinna służyć do odgrywania scen z „Szybkich i wściekłych 13”??? Odpowiem; OCZYWIŚCIE NIE!!!! Dlatego drodzy administratorzy, właściciele obiektu, zaradźcie temu problemowi!!! Liczę na was nie tylko ja, ale również wielu mieszkańców Grodu Staszica! Bieżnia niech będzie dla biegaczy… a nie dla ŚCIGACZY!!!

 Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_kwiecien_201510

reakcja_kwiecien_201512 reakcja_kwiecien_201511

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *