Reakcja, luty 2016

Zazwyczaj w naszym Speakers’ Corner (czyt. Reakcji) poruszane są sprawy o odcieniu pejoratywnym. Są to skargi i uwagi Czytelników dotyczące bardziej lub mniej rażących mankamentów występujących w Grodzie Staszica i okolicy. Dużo rzadziej, by nie powiedzieć prawie wcale, docierają do nas głosy chwalące coś lub kogoś. Tym razem taki cud się zdarzył. A dotyczy on błyskawicznej, pozytywnej reakcji dyrektora pilskiego WORD-u, w odpowiedzi na wniosek mieszkańców Osiedla Górnego skierowanego do tamtejszych radnych, w sprawie pojazdów szkoleniowych (czyt. popularnych eLek) nagminnie i nader licznie pojawiających się na ulicach Salezjańskiej, Prusa czy Złotej, które podczas parkowania nie dość, że utrudniają poruszanie się zmotoryzowanym, to na dodatek powodują „skaleczenia” innych pojazdów.

Cóż takiego uczynił dyrektor Zbigniew Przeworek? Szef pilskiego WORD-u już kilka ładnych lat temu zareagował piorunująco, przeciwdziałając tworzeniu się długaśnych korków na al. Wojska Polskiego, od Poczty do Ronda Jana Pawła II, podejmując iście nowatorską decyzję o wyłączeniu tamtego centralnego kwartału miasta z jazd egzaminacyjnych. Wiadomo, że Elki jeżdżą przede wszystkim tam, gdzie wiedzie trasa egzaminacyjna. Tamta decyzja przyniosła nadspodziewany skutek.

Kilka lat temu był okres hossy na zdobywanie prawa jazdy, obecnie egzaminów jest o połowę mniej, tak wiec pan dyrektor postanowił, aby jazdy egzaminacyjne mogły odbywać się również w centralnym rejonie Piły. Więc ruch Elek bardziej „rozłoży” się na różne części miasta, zmniejszając ich nawałnicę na ulicach Salezjańskiej, Prusa i Złotej. Prawda, jakie to proste? Ba, może i proste, ale po pierwsze trzeba to wymyślić, a po drugie błyskawicznie zrealizować!

Gratulujemy Panie Dyrektorze mądrych i niezwłocznie podejmowanych decyzji. A w imieniu mieszkańców tamtego rejonu Osiedla Górne serdeczne Bóg zapłać!

Jeżeli gnębią Cię jakiekolwiek problemy, masz niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_luty_201600

reakcja_luty_201601

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *