REAKCJA – maj 2015

W majowej REAKCJI wracamy do dbałości o estetykę miasta (Piły). No cóż, takie życie. Wydawać by się mogło – na pierwszy rzut oka – że Gród Staszica to oaza zieleni, w której dbałość o porządek jest sprawą priorytetową. I właściwie jest to prawidłowe spostrzeżenie. Jednak nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. W tej beczce miodu znalazła się mała, acz ważna łyżeczka dziegciu. Właśnie o tej odrobinie piołunu w słodziutkim estetycznym nektarze powiadomił nas jeden z Czytelników. Oto jego spostrzeżenie:

Zdaniem Czytelnika, skądinąd znanej pilskiej persony, w Pile dzieje się pod względem wizerunkowym z dnia na dzień coraz lepiej, ale nadal występuje jeden niepośledni mankament. Owym kamyczkiem (a może kamieniem?) w pilskim ogródku jest niedostateczna ilość koszy na śmieci. Są miejsca, a jest ich większość, że na odcinku kilkuset metrów nie uświadczysz ani jednego pojemnika na odpadki. A są i takie enklawy (jest ich mniejszość), na obszarze których koszy na nieczystości jest zatrzęsienie. Takim miejscem, co zauważył nasz Czytelnik, jest m.in. deptak na ulicy Śródmiejskiej, gdzie kosz sąsiaduje z koszem. Wracając do za małej ilości pojemników, ich niedobór powoduje, że z każdego z tych istniejących wręcz przelewają się śmieci. Taki stan rzeczy nie dodaje splendoru Pile, bowiem i widok nie jest przyjemny, i poddane wielogodzinnemu (może i wielodniowemu) wpływowi promieni słonecznych odpadki nie wpływają na jakość powietrza, którym pilanie, chcąc nie chcąc, muszą oddychać!!!

Zgadzając się w pełni z uwagami Czytelnika, przypomina mi się podobny apel sprzed kilku lat (jeszcze za rządów poprzedniego prezydenta Piły), kiedy Czytelnicy mieli identyczną konstatację dot. zbyt małej ilości ulicznych śmietników. A co usłyszeli (przeczytali) w odpowiedzi jednego z naczelników z pilskiego Ratusza? Śmietników nie musi być więcej, ponieważ spacerowicze, przechodnie (czyt. PILANIE) i tak z nich nie korzystają, a odpadki, papierki – innymi słowy śmieci wyrzucają byle gdzie!!! Czytając takie wyjaśnienie włos się jeży na głowie! Mam nadzieję, że obecna władza nie nawiąże do takiej kuriozalnej retoryki, i sprawi że w grodzie nad Gwdą wreszcie śmietników będzie dostateczna ilość! Dla dobra Naszego i Waszego! Amen!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_maj_2015

reakcja_maj_2015_1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *