REAKCJA, maj 2018

W dzisiejszej REAKCJI, czyli Państwa swoistym Hyde Parku, dotkniemy problemu osób z niepełnosprawnością, a konkretnie poruszających się na wózkach inwalidzkich, które chcąc przemieścić się z jednego poziomu na drugi, mają z tym nie lada problem. Tym razem chodzi o jeden z pilskich skwerów. O który? Oddajmy głos naszemu Czytelnikowi:

Niestety od wielu lat poruszam się na wózku inwalidzkim i każde udogodnienie przemierzania w takim wózku przestrzeni miejskich, chodzi o Piłę, jest dla mnie – i mi podobnych – prawdziwym błogosławieństwem. Niestety nie wszędzie takie udogodnienia można uświadczyć. Jednym z miejsc, gdzie jego brak bardzo doskwiera mało mobilnym mieszkańcom jest skwer biskupa Jeża. Kiedyś ten skrawek gruntu przy moście Krzywoustego był, mówiąc delikatnie, mało ciekawy. Gdy powstał tam ów skwer, teren ten zmienił się nie do poznania, oczywiście na korzyść. Jednak czegoś w nim brakuje. Każdy w pełni sprawny nie ma problemu z przemieszczeniem się ze skweru, schodami, na Bulwary Chatellerault… i odwrotnie. Natomiast, ja – człowiek na wózku – nie mam takiej możliwości! Mogę tylko ze skwerkowego tarasiku, rozmarzonym wzrokiem wpatrywać się w wijącą się „piętro niżej” rzekę Gwdę. Dlatego pytam w imieniu nie tylko swoim: czy za przykładem Europy, nie należałoby sukcesywnie, lecz konsekwentnie usuwać tego typu utrudnienia dla sprawnych inaczej?
Polecam się łaskawej pamięci

Pilanin na wózku

Myślę, że „Pilanin na wózku” wyczerpał temat. Jednak warto poprzeć postulat wyartykułowany przez naszego P.T. Czytelnika i poprosić władze municypalne, aby zabrały się za usuwanie wszelkich barier, utrudniających codzienną egzystencję osobom sprawnym inaczej! Tak Wam dopomóż Bóg!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_maj_201800

reakcja_maj_201802 reakcja_maj_201801