REAKCJA, marzec 2020

W marcowej Reakcji nie poruszę żadnego problemu, ani związanego z estetyką, ani też z paradoksami występującymi w różnych sferach życia codziennego. Nie, niestety nie znaczy to, że wszystko rysuje się w różowych kolorach i nie ma żadnych bolączek. Tak pięknie nie jest! Jednak w tej edycji Państwa rubryki interwencyjnej, dla pokrzepienia serc, zajmę się – wartą promowania – postawą właściciela lodziarni MALINA (mieszczącej się w D.H. Merkury w Pile), który błyskawicznie zaREAGOWAŁ, na „skargę” naszej Czytelniczki (vide: marcowa REAKCJA), z którą tak do końca się nie zgadza, jednak przestawił reklamowe koziołki pod samą ścianę budynku. Przypomnijmy, że starszej pani i, jak twierdzi, innym starszym ludziom oraz niepełnosprawnym przeszkadzało usytuowanie owych koziołków. Sprawdźmy co w odpowiedzi napisał właściciel lodziarni MALINA, wzbogacając ją o fotografie.

Witam.

Jestem właścicielem lodziarni Malina znajdującej się w D.H. Merkury w Pile i nie ukrywam, iż po raz pierwszy ktoś zwrócił mi uwagę na fakt stawiania reklamy przed lokalem, zwłaszcza że stawiana reklama jest już od 20 lat i nigdy nie było skarg z tego tytułu ani zdarzeń, przez które osoby starsze czy niepełnosprawne ucierpiałyby z tego powodu… Niewątpliwie, jeśli faktycznie jest to problem dla tej jednej Pani i jeśli szerokość 3 metrów chodnika jest dla niej niewystarczająca do przejścia, to bardzo za to przepraszam.

Poleciłem pracownikom, aby ową reklamę stawiali przy budynku, gdzie właścicielem posesji jest D.H Merkury, z którym mam umowę najmu terenu i nie będzie obecnie stanowić problemu w komunikacji pieszej.

Jednak jeśli taki problem istniał należało zwrócić się bezpośrednio do właściciela, bądź osób pracujących w lokalu i nie trzeba było robić z tego, takiego wielkiego problemu. Mam nadzieję, że dodatkowy rozgłos i reklama wizualna naszego lokalu w Waszym czasopiśmie przełoży się na zwiększenie liczby klientów kupujących nasze słodkości.

Pozdrowienia dla redakcji – Tomasz Korkowicz

Jak już wspomniałem na wstępie, postawa zaprezentowana przez właściciela lodziarni MALINA jest godna poklasku i powielania przez innych. BRAWO!

Liczymy, że decydenci zajmą się rozwiązaniem drugiego problemu poruszonego przez Czytelniczkę w lutowej REAKCJI… i zamontują poręcze przy schodach wiodących do Parku Miejskiego w Pile. Przecież wiara czyni CUDA!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja1_01

reakcja1_02