Reakcja, październik 2018

reakcja_pazdziernik_2018

 

Ponownie, ale pewnie tylko na kilka dni odwiedziło nas lato. Jest cudowna pogoda, aż chce się żyć. Jednak nie wszystko jest tak słoneczne i przejrzyste. Nie wspominam o dirty election campaign. W dzisiejszej Reakcji nie będę prał żadnych brudów, ani nie poruszę braku estetyki, czy tumiwisizmu polityków, lecz zajmę się treścią krótkiej epistoły od naszego Czytelnika. Pan Edward pochylił się nad pewnym skrzyżowaniem na rogatkach Piły, które bardzo często jest trudno (i tu eufemizm) przejezdne. Ale oddajmy głos naszemu wieloletniemu Czytelnikowi. Oto treść jego listu:

Droga Redakcjo

Choć nie należę do osób, które są ze wszystkiego niezadowolone, wiele razy zaklnę sobie pod nosem, gdy coś mnie bulwersuje czy razi. Nie jestem skory do zasypywania listami instytucji odpowiedzialnych za jakieś niedociągnięcia, bo wiem że człowiek jest omylny i każdemu może zdarzyć się jakaś niedoróbka. Jednak, choć nie jestem malkontentem, czuję się w obowiązku, aby napisać o jednym z pilskich „skrzyżowań”. Chodzi o przecięcie ulicy Kossaka z drogą krajową nr 10. Jadąc, np. rowerkiem w kierunku OTW Płotki, lub stamtąd wracając, wielokrotnie trzeba długo czekać, aby wreszcie móc przeciąć ten niezwykle uczęszczany szlak komunikacyjny. Jadące TIR-y i innej maści pojazdy, a jest ich mnóstwo szczególnie w okresie letniej kanikuły, stwarzają duże zagrożenie dla „nieopancerzonego” cyklisty. Wielokroć, gdy zdecyduję się na jak najszybsze przecięcie „dziesiątki”, robię to owładnięty paraliżującym strachem. I tak jest z pozostałymi rowerzystami, rolkarzami, kijkarzami czy spacerowiczami.

Czy zatem nie warto byłoby zaopatrzyć owo groźne skrzyżowanie w sygnalizację świetlną? Na pewno tysiące w/w wychwalałoby autora takiej racjonalnej decyzji pod niebiosa! W imieniu wszystkich „nieopancerzonych” PROSZĘ o tą inwestycję, która poprawi o 1000 procent bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

Łącze wyrazy szacunku
NIEOPANCERZONY PILANIN

Zbędne są jakiekolwiek słowa komentarza czy poparcia. Postulat nieopancerzonego pilanina jest jak najbardziej słuszny. Drodzy decydenci, chyba rozumiecie, że taka sygnalizacja jest nieodzowna… no, chyba że życie ludzkie nie ma żadnej wartości! Liczymy na Was!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski