REAKCJA, PAŹDZIERNIK 2020

Październikowa edycja Waszej, Drodzy Czytelnicy, rubryki interwencyjnej będzie dotyczyła dwóch problemów, przedstawionych w liście naszej stałej Czytelniczki. Jeden związany z brakiem płyt chodnikowych na chodniku w centrum Piły, zaś drugi brakiem „połącznia” dwóch pilskich ulic. Zatem zobaczmy co napisała w swej epistole Nasza Czytelniczka.

Droga Redakcjo! Może zainteresują Was dwie sprawy?

Pierwsza dotyczy chodnika przy alei Piastów od strony hotelu, tam znajduje się wiata przystankowa.. Właśnie tam niektóre płytki wystają, a innych brakuje. Przed przejściem dla pieszych brakuje 10 lub więcej płytek. Cały ten chodnik nadaje się do remontu. Dzwoniłam do Zarządu Dróg w Pile i powiedzieli, że chodnik należy do Zarządu Dróg w… Chodzieży. Dzwoniłam do Urzędu Miasta i do tej pory nic nie robią. Na tym przystanku czekają pasażerowie na PKS, na busy i oczywiście na autobusy MZK. W różnych kierunkach. Czy tak powinien wyglądać chodnik w centrum miasta?

Druga sprawa dotyczy połączenia ulicy Pracowniczej z Robotniczą. Ulica Pracownicza naprzeciw posesji nr 27 przy Robotniczej miała być połączona, a w tej chwili rośnie tam zielsko i leżą śmieci oraz ziemia z wykopów pod budowę nowych domów. Na samym środku stoi lampa uliczna. Mieszkańcy wydeptali ścieżkę do ul. Robotniczej.

Z poważaniem Wasza Czytelniczka

Cóż mogę powiedzieć więcej. Nic dodać, nic ująć. Oczywiście podpisujemy się pod problemami przedstawionymi przez naszą Czytelniczkę. A jako, że jesteśmy zwolennikami pięknego wyglądu Grodu Staszica, a także bezpieczeństwa, no i łączenia tego, co nie połączone, apelujemy do decydentów: ZRÓBCIE COŚ Z TYM FANTEM, DLA DOBRA WSPÓLNEGO!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_10_20201_01

reakcja_10_20201_03 reakcja_10_20201_02