REAKCJA, sierpień 2015

Jak już Państwo zapewne zauważyliście, gros tematów poruszanych w tej rubryce przez naszych P.T. Czytelników dotyczy estetyki miasta nad Gwdą. Wydaje się to dziwne, biorąc pod uwagę sukcesywne i konsekwentne szlachetnienie Piły. Gród Staszica zmienia się in plus, z dnia na dzień, stając się swoistą bombonierką… i temu nie można zaprzeczyć. Ale jak to zwykle bywa, do każdego garnca miodu można wsączyć nieco dziegciu. Właśnie iniekcją owej czarnej smoły do pilskiego garnuszka miodu zajęła się jedna z naszych Czytelniczek. Oto treść listu, który owa nobliwa niewiasta dostarczyła do naszej redakcji:

Szanowna Redakcjo!

Nie chcę uchodzić za czepialską, czy też wieczną malkontentkę, bowiem potrafię docenić to wszystko co dodaje sznytu Pile. To, iż zmienia się ona pozytywnie (chodzi o wygląd) jest bezsporne. Piękniejące ulice, kamienice, etc. są faktem. Ale pośród owego piękna można dostrzec wdzierające się i niepasujące doń… szkaradztwo! Nie będę wymieniała dwóch ostów, które od wielu lat nie komponują się z pilskim kolorowym ogródkiem (chodzi o DH Stokłosa i tzw. „Starą Przepompownię na ul. 11 Listopada), a skupię się na barkowej restauracji MISSISSIPPI, zakotwiczonej na rzece Gwdzie nieopodal… DPS-u przy 11 Listopada. Idąc z moim dorosłym wnukiem bulwarami nad pilską rzeką, przechodziliśmy koło owej niefunkcjonującej od lat restauracji. Byłam zszokowana widokiem tego obiektu. Zdewastowany, z powybijanymi szybami, zszarzały, z wodą pokrytą zielonym dywanikiem na którym pływają różnego rodzaju śmiecie. Czy z tym szkaradzieństwem nie można czegoś zrobić (czyt. usunąć w niebyt)!!! Nie tylko nie dodaje on uroku pilskiej rzece, nabrzeżu i otaczającej go okolicy, ale odstrasza spacerowiczów, którzy tamtędy przechodzą. Ciekawe, jaki byłby wynik badania owej stojącej wody (przy burcie „restauracji”) przez Sanepid. Kochani Włodarze Piły, zróbcie jak najszybciej coś z tym wstydliwym fantem!!! Proszę Was o to w imieniu dumnych z naszego Miasta Mieszkańców!!!

Łączę wyrazy szacunku
Dumna Pilanka

Czy Dumna Pilanka jest czepialską? Patrząc na dostarczone nam zdjęcia muszę odpowiedzieć przecząco. Stwierdzę tylko jedno: piękniejąca z dnia na dzień Piła, a szczególnie Gwda nie zasługuje na goszczenie w swoim korycie takiej MISSISSIPPI!!!

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40, pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”

Marek Mostowski

reakcja_sierpien_201510

reakcja_sierpien_201514 reakcja_sierpien_201511 reakcja_sierpien_201512 reakcja_sierpien_201513

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *